Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Vzpomínáme na babiččiny recepty

Žáci se opět zapojili do mezigeneračního projektu Vzpomínáme na babiččiny recepty 

Letos již podruhé byli naši žáci gastronomických a potravinářských oborů zapojeni do mezigeneračního projektu Vzpomínáme na babiččiny recepty, na němž se naše škola podílela s Městem Valašské Meziříčí a klienty Seniorparku. Projekt byl ukončen křtem kuchařky, který se konal 11. prosince v meziříčském Seniorparku. 

Záměrem projektu bylo setkávání generací formou sepisování vzpomínek a receptů na pokrmy. Žáci oboru Kuchař-číšník a Cukrář tyto recepty připravili na školním pracovišti a poté je prezentovali v Seniorparku, kde v rámci křtu proběhla jejich degustace. Cílem celé akce nebyla jen vzpomínková kuchařka, ale i zapojení žáků naší školy do dobrovolnické práce se seniory. 

Slavnostní odpoledne zakončil ředitel školy Mgr. Petr Pavlůsek poděkováním dvěma žákům, Pavlu Grejtákovi a Jaroslavu Jandovi, za záchranu života staršímu muži, kterému chlapci přivolali záchrannou službu. Tento záslužný čin kvitovaly i přítomné místostarostky města Yvona Wojaczková a Zdislava Odstrčilová. 

„Tento projekt se mi velmi líbí a jsem moc rád, že se do něho opakovaně budoucí kuchaři-číšníci a cukráři zapojují. Žáci prokázali nejen svou odbornost při přípravě pokrmů, ale ukázali i své kladné morální hodnoty v rámci jejich dobrovolnické práce se seniory,“ řekl závěrem ředitel školy. Přiložené fotografie