Vzpomínáme na babiččiny recepty

Žáci se opět zapojili do mezigeneračního projektu Vzpomínáme na babiččiny recepty 

Letos již podruhé byli naši žáci gastronomických a potravinářských oborů zapojeni do mezigeneračního projektu Vzpomínáme na babiččiny recepty, na němž se naše škola podílela s Městem Valašské Meziříčí a klienty Seniorparku. Projekt byl ukončen křtem kuchařky, který se konal 11. prosince v meziříčském Seniorparku. 

Záměrem projektu bylo setkávání generací formou sepisování vzpomínek a receptů na pokrmy. Žáci oboru Kuchař-číšník a Cukrář tyto recepty připravili na školním pracovišti a poté je prezentovali v Seniorparku, kde v rámci křtu proběhla jejich degustace. Cílem celé akce nebyla jen vzpomínková kuchařka, ale i zapojení žáků naší školy do dobrovolnické práce se seniory. 

Slavnostní odpoledne zakončil ředitel školy Mgr. Petr Pavlůsek poděkováním dvěma žákům, Pavlu Grejtákovi a Jaroslavu Jandovi, za záchranu života staršímu muži, kterému chlapci přivolali záchrannou službu. Tento záslužný čin kvitovaly i přítomné místostarostky města Yvona Wojaczková a Zdislava Odstrčilová. 

„Tento projekt se mi velmi líbí a jsem moc rád, že se do něho opakovaně budoucí kuchaři-číšníci a cukráři zapojují. Žáci prokázali nejen svou odbornost při přípravě pokrmů, ale ukázali i své kladné morální hodnoty v rámci jejich dobrovolnické práce se seniory,“ řekl závěrem ředitel školy. Přiložené fotografie