Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR

Dne 11. 12. 2018 proběhlo na ISŠ – COP 2. kolo soutěže „Hledáme nejlepšího Mladého chemika“. 

Jedná se o soutěž žáků 9. tříd základních škol. Realizátorem soutěže je společnost Czech marketing, s.r.o. a pořadatelem soutěže Střední průmyslová škola chemická v Pardubicích a Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice. V tomto školním roce probíhá již její 12. ročník. Zlínský kraj se této soutěže účastní pošesté a organizace soutěže v tomto regionu se opět ujala ISŠ – COP Valašské Meziříčí. Záštitu nad soutěží ve Zlínském kraji převzal Mgr. Petr Gazdík - radní pro oblast školství, mládeže a sportu Zlínského kraje. 

 Do soutěže se v říjnu přihlásilo ze 104 oslovených ZŠ ze Zlínského kraje a okresu Nový Jičín 38 základních škol.  

 V 1. kole soutěže, které proběhlo v listopadu, si celkově 894 žáků porovnalo své znalosti z chemie ve vědomostním testu. Test vypracovali při hodině chemie na své ZŠ. 

 Do 2. kola, které se uskutečnilo 11. 12. 2018, postoupili z každé školy 3 nejlepší žáci. Toto kolo proběhlo v aule ISŠ - COP a formou testu si soutěžící prověřili teoretické znalosti z chemie. Zúčastnilo se jej 115 žáků z 38 ZŠ. 

 Třicet nejúspěšnějších žáků postoupí do 3. kola – regionálního finále, které proběhne v ISŠ – COP dne 29. 1. 2019. V tomto finále si soutěžící prověří praktické dovednosti v chemických laboratořích školy. Celkový výsledek se pak složí z výsledků 2. a 3. kola. Zároveň v tento den proběhne v aule školy i slavnostní vyhlášení vítězů regionálního kola a předání hodnotných cen za přítomnosti zástupců sponzorů – společnosti DEZA, a.s. a CS CABOT, s.r.o..