Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Divadlo Ostrava

Žáci naší školy navštívili anglické představení 

Dne 1. 11. 2018 vyrazila skupina 46 žáků do Domu kultury v Ostravě na divadelní hru Pygmalion od G. B. Shawa v podání divadelního souboru English Theatre.  Pro tuto společnost pracují herci různých národností, se svým programem cestují po celém světě a jednou za rok jej představí i v České republice. Hra Pygmalion je u nás známá spíše pod názvem My Fair Lady. 

Hlavní postavou hry Pygmalion je květinářka Líza Doolittleová. Pro svůj prostý původ není příliš vzdělaná, neumí se pohybovat ve vyšších vrstvách společnosti a velké problémy má i s výslovností. Henry Higgins, profesor fonetiky, se vsadí se svým přítelem, že naučí Lízu výslovnosti ženy na vysoké úrovni. To se mu podaří, avšak Líza se kromě toho naučí také vybranému chování a stane se z ní sebevědomá dáma. Higgins pomohl Líze překonat propast mezi spodinou, kam ji zařazovala její výslovnost a intonace (londýnské nářečí cockney), a nejvyššími společenskými vrstvami. Líza touží po lásce a mužem, do kterého se zamiluje, není nikdo jiný, než její učitel fonetiky. Higgins však její lásku neopětuje.  

Tímto kulturním zážitkem si žáci mohli prohloubit své znalosti nejen z anglického jazyka, ale i v oblasti britské literatury a tyto vědomosti dále zúročit při maturitní zkoušce.   

Pedagogický doprovod zajistily Mgr. Šárka Bolfová a Mgr. Pavla Janišová. 

Mgr. Šárka Bolfová