Divadlo Ostrava

Žáci naší školy navštívili anglické představení 

Dne 1. 11. 2018 vyrazila skupina 46 žáků do Domu kultury v Ostravě na divadelní hru Pygmalion od G. B. Shawa v podání divadelního souboru English Theatre.  Pro tuto společnost pracují herci různých národností, se svým programem cestují po celém světě a jednou za rok jej představí i v České republice. Hra Pygmalion je u nás známá spíše pod názvem My Fair Lady. 

Hlavní postavou hry Pygmalion je květinářka Líza Doolittleová. Pro svůj prostý původ není příliš vzdělaná, neumí se pohybovat ve vyšších vrstvách společnosti a velké problémy má i s výslovností. Henry Higgins, profesor fonetiky, se vsadí se svým přítelem, že naučí Lízu výslovnosti ženy na vysoké úrovni. To se mu podaří, avšak Líza se kromě toho naučí také vybranému chování a stane se z ní sebevědomá dáma. Higgins pomohl Líze překonat propast mezi spodinou, kam ji zařazovala její výslovnost a intonace (londýnské nářečí cockney), a nejvyššími společenskými vrstvami. Líza touží po lásce a mužem, do kterého se zamiluje, není nikdo jiný, než její učitel fonetiky. Higgins však její lásku neopětuje.  

Tímto kulturním zážitkem si žáci mohli prohloubit své znalosti nejen z anglického jazyka, ale i v oblasti britské literatury a tyto vědomosti dále zúročit při maturitní zkoušce.   

Pedagogický doprovod zajistily Mgr. Šárka Bolfová a Mgr. Pavla Janišová. 

Mgr. Šárka Bolfová