Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Vědecký festival na ISŠ – COP ve Valmezu

Vědecký festival na ISŠ – COP ve Valmezu 11 Pro

Víc než 700 žáků z 23 základních škol z Valašskomeziříčska, Rožnovska, Vsetínska, Novojičínska a Přerovska si minulý týden užilo další ročník Vědeckého festivalu na Integrované střední škole ve Valašském Meziříčí. Ten se konal ve středu 4. prosince 2019 již počtvrté v prostorách adventně nazdobené školy.  

V rámci festivalu se prezentovali nejen žáci gastronomických, chemických, strojírenských či elektrotechnických oborů Integrované střední školy, ale také firmy z celého regionu. Studenti ISŠ – COP na chodbách a v odborných učebnách předváděli svůj um. Návštěvníci tak mohli ochutnat např. ovoce s čokoládou či sladké pečivo, sledovali pletení vánoček, vykrajování vánočního cukroví, práci s fondánem atd. V elektro a strojírenských dílnách pro změnu obdivovali zručnost žáků školy. Průvodci z řad studentů se všem zúčastněným maximálně věnovali, provedli je celou školou, ukázali jim učebny, dílny, jídelnu nebo internát.  

Jak jsme již zmínili, nedílnou součástí Vědeckého festivalu byla účast firem z celého okresu. Zástupci personálních oddělení zde představili své společnosti. Žáci končících ročníků se tak mohli seznámit např. s firmou ROBE lighting s.r.o., Kayaku Safety Systém Europe a.s., PWO Czech Republic a.s., UNITES SYSTÉM a.s., MP Krásno a.s., ON Semiconductor Czech rep., Správa železniční dopr. Cesty, Jacobs Douwe Egberts OPS CZ, INDET SAFETY SYSTEMS a.s. či se společností DEZA a. s.. „Velmi často spolupracujeme se středoškolskými i vysokoškolskými studenty, proto jsme rádi využili pozvání na ISŠ – COP a prezentovali se na Vědeckém festivalu. I když se většinou v rámci náboru zaměřujeme na starší studenty, mělo pro nás samozřejmě smysl oslovit  žáky osmých a devátých tříd, kteří na akci dorazili,“ zhodnotila Specialistka rozvoje a vzdělávání Aneta Mikundová ze společnosti Robe Lighting, s. r. o.  s tím, že i díky Vědeckému festivalu se žákům závěrečných ročníků dostanou místní firmy více do povědomí. 

Velký tahákem dne byla představení pracovníků Světa vědy a techniky z Dolní oblasti Vítkovic, kteří již dopředu avizovali, že návštěvníky zapálí pro vědu. A své slovo dodrželi! Během dne mohli návštěvníci obdivovat barevné ohně, v sedmi vstupech ukázali, jak vypadá „ostravská“ zmrzlina z černého uhlí, jak se vyrábí chutné kuličky díky molekulární kuchyni a nevyhýbali se ani pokusům z kuchyně.  

 „Jsme rád, že Vědecký festival je rok od roku nejen propracovanější, ale také úspěšnější a že jej navštěvuje stále více lidí. Mám radost, že můžeme na půdě školy poodhalit žákům kreativním a zábavným způsobem zákulisí vědy a techniky a doufám, že alespoň některé z návštěvníků pro vědu a technické obory nadchneme,“ uzavřel ředitel ISŠ – COP ve Valašském Meziříčí Petr Pavlůsek s tím, že děkuje všem, kteří se na přípravě festivalu jakkoliv podíleli.  

 

 Přiložené fotografie