Vědecký festival na Integrované střední škole ve Valmezu

Vědecký festival na Integrované střední škole ve Valmezu 13 Pro

Ve středu 6. prosince 2023, v prostorách adventně nazdobené školy, si víc než 700 žáků z 20 základních škol z Valašskomeziříčska, Rožnovska, Vsetínska, Novojičínska užilo další, již šestý ročník Vědeckého festivalu na Integrované střední škole ve Valašském Meziříčí.

V rámci festivalu se prezentovali žáci gastronomických, chemických, strojírenských a elektrotechnických oborů Integrované střední školy a současně i firmy z celého regionu. Studenti ISŠ na chodbách a v odborných učebnách předváděli své umění. Návštěvníci mohli spatřit odbornou práci s pečivem, pletení vánoček, vykrajování vánočního cukroví, zdobení perníčků, a to za přítomnosti všudypřítomných čertů a andělů. V elektro a strojírenských dílnách obdivovali zručnost žáků a povedené vědecké vychytávky. Průvodci z řad studentů se všem zúčastněným maximálně věnovali, provedli je školou, ukázali jim učebny, dílny, laboratoře, jídelnu a sportovní zázemí.

Nedílnou součástí Vědeckého festivalu byla účast firem regionu, představili jim možnosti uplatnění po absolvování ISŠ. Zástupci personálních oddělení zde představili své společnosti a žáci základních škol si mohli odnést reklamní předměty. Namátkově uvedeme firmu DEZA a.s., ROBE lighting s.r.o., Kayaku Safety Systém Europe a.s., PWO Czech Republic a.s., JDE Jacobs Douwe Egberts, MP Krásno a.s., ON Semiconductor Czech rep., ČEZ a.s., Hirschmann Czech, CS Cabot spol. s r.o., nebo firmu Hyundai s novinkami na trhu elektromobily.

„Je to vzácná příležitost ukázat žákům základních škol prostředí školy a zároveň jim zprostředkovat setkání a diskusi s našimi partnery – firmami. Mohou si tak osobně ověřit, jak velký zájem je o absolventy naší školy.“, uzavřel ředitel ISŠ ve Valašském Meziříčí Petr Pavlůsek s tím, že děkuje všem, kteří se na přípravě festivalu jakkoliv podíleli.