…trocha poezie nikoho nezabije

…trocha poezie nikoho nezabije 19 Dub

Tento známý verš pana Suchého potvrzuje svou platnost dnes a denně. Kdo z nás nezkusil aspoň jednou veršovat, kdo nepsal básně a kdo si tajně – alespoň pro sebe – nešeptal verše z Máje? Bez poezie je život nudný a šedivý. Jejím prostřednictvím je možno druhým sdělit, co nás tíží i rozradostní, jak si pro sebe vykládáme básníkova slova.

A proto i letos zkusili někteří naši žáci prožít poetické texty básníků dávno minulých i těch současných. Jakub Hutyra z PC3, který získal 3. místo v okresním kole soutěže Wolkerův Prostějov a čestné uznání krajské poroty téže soutěže v Uherském Hradišti za nevšední interpretaci Ferlinghettiho básně Svět je báječné místo. Nebo Adéla Zezulková a Štěpán Pagáč z M1B, kteří nás reprezentovali na letošním Krásenském zvonečku v pátek 14. dubna, stejně jako Michaela Smetanová z PC2, která recitovala jednu ze svých vlastních básní.

Ředitel školy Mgr. Petr Pavlůsek se s našimi recitátory setkal a ocenil jejich účinkování v soutěžích krásného slova vlastním poděkováním a krásnými knihami našich klasiků. I díky těmto děvčatům a chlapcům se totiž potvrzuje titulní verš – trocha poezie nikoho nebije. Ba udělá svět hezčím.

Eva Konvičná