SPORTOVNÍ KURZ TŘETÍCH ROČNÍKŮ

SPORTOVNÍ KURZ TŘETÍCH ROČNÍKŮ 03 Říj

Ve dvou týdnech od 19. - 23. 9. a od 26. - 30. 9. 2022 se uskutečnil sportovní kurz pro třetí ročníky. Jeho program byl naplněný pohybovými aktivitami a všichni studenti si tak mohli vyzkoušet něco nového a netradičního.

I přesto, že nám počasí úplně nepřálo, s jistou dávkou sebezapření a odhodlání jsme dokázali rámcový plán naplnit.

Po celou dobu kurzu jsme preferovali přesun pěšky, popř. vlakem a pohybovali jsme se v přírodních lokalitách v okolí Valašského Meziříčí.

Na své si přišli jak milovníci turistiky, kdy jsme si vyšlápli na památný kopec Helštýn, s průvodní informací o jeho historii, tak i vyznavači bojových sportů. Paintball všechny svým adrenalinovým pojetím rychle vtáhl (včetně vyučujících) a bojovalo se opravdu „jako o život“.

Vzhledem k počasí jsme jeden den strávili na zimním stadionu, kde jsme absolvovali kurz bruslení.

Vodácká výuka byla zakončena na rybníku v Hustopečích nad Bečvou a vzhledem k teplotě vzduchu, která se pohybovala kolem 0 stupňů Celsia, se na vodu pustili jenom ti nejodvážnější.

Celý kurz proběhl bez vážnějších zranění a za jeho zdárný průběh chci poděkovat i panu Pleškovi, Ptáčkovi a všem třídním učitelům.

Věřím, že hezké zážitky z nových aktivit přitáhnou k pohybu více studentů a pomohou příjemným způsobem naplnit jejich volný čas.

Mgr. Zdeněk Vinklárek, uč.TV