Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

SPORTOVNÍ KURZ TŘETÍCH ROČNÍKŮ

SPORTOVNÍ KURZ TŘETÍCH ROČNÍKŮ 03 Říj

Ve dvou týdnech od 19. - 23. 9. a od 26. - 30. 9. 2022 se uskutečnil sportovní kurz pro třetí ročníky. Jeho program byl naplněný pohybovými aktivitami a všichni studenti si tak mohli vyzkoušet něco nového a netradičního.

I přesto, že nám počasí úplně nepřálo, s jistou dávkou sebezapření a odhodlání jsme dokázali rámcový plán naplnit.

Po celou dobu kurzu jsme preferovali přesun pěšky, popř. vlakem a pohybovali jsme se v přírodních lokalitách v okolí Valašského Meziříčí.

Na své si přišli jak milovníci turistiky, kdy jsme si vyšlápli na památný kopec Helštýn, s průvodní informací o jeho historii, tak i vyznavači bojových sportů. Paintball všechny svým adrenalinovým pojetím rychle vtáhl (včetně vyučujících) a bojovalo se opravdu „jako o život“.

Vzhledem k počasí jsme jeden den strávili na zimním stadionu, kde jsme absolvovali kurz bruslení.

Vodácká výuka byla zakončena na rybníku v Hustopečích nad Bečvou a vzhledem k teplotě vzduchu, která se pohybovala kolem 0 stupňů Celsia, se na vodu pustili jenom ti nejodvážnější.

Celý kurz proběhl bez vážnějších zranění a za jeho zdárný průběh chci poděkovat i panu Pleškovi, Ptáčkovi a všem třídním učitelům.

Věřím, že hezké zážitky z nových aktivit přitáhnou k pohybu více studentů a pomohou příjemným způsobem naplnit jejich volný čas.

Mgr. Zdeněk Vinklárek, uč.TVPřiložené fotografie