Řezníci z Integrovky opět nejlepší

Řezníci z Integrovky opět nejlepší 25 Bře

Zájem o tradiční řemesla jako je řeznictví a uzenářství opět ožívá. Jednou z nejvíce vzrušujících událostí v naší škole pro tyto obory je každoroční "Přehlídka odborných dovedností oboru řezník-uzenář“. V letošním roce se jednalo o již 16. ročník.

Tato jedinečná přehlídka představuje špičkové žáky-řemeslníky, kteří se věnují zpracování masa. Soutěže se zúčastnilo 11 týmů z celé České republiky.

Soutěžící absolvovali disciplíny kostění, vařená výroba, regionální výrobek, senzorika koření. Každá kategorie představuje vynikající příklady řemeslného umění a šikovnosti, které zaujmou nejen chuťové buňky, ale i oči diváků.

Akce se koná za podpory sociálních partnerů. Velký dík patří: Zlínský kraj, MP Krásno a. s., Váhala s. r. o., Řeznické potřeby Kučera, Malokapacitní jatka Machač, Profi-řezník s.r.o., Město Valašské Meziříčí, Český svaz zpracovatelů masa, Mlékárna Valašské Meziříčí, TRUMF International s.r.o.

Celá akce se konala pod záštitou ministra zemědělství Mgr. Marka Výborného a hejtmana Zlínského kraje Ing. Radima Holiše.

Přehlídka odborných dovedností oboru řezník-uzenář není jen o soutěžení a ukázce dovedností. Je to také o sdílení vášně pro tradiční řemeslo a o budování komunity kolem něj. Je to příležitost pro lidi, kteří ocení kvalitu, tradici a šikovnost, aby se sešli a oslavili umění řeznictví a uzenářství ve všech jeho podobách.

O výsledcích rozhodovaly maličkosti a každý získaný bod měl svou váhu.

Výsledky v jednotlivých kategoriích:

Bourání masa

1. Džobák Daniel (ISŠ-COP Valašské Meziříčí), 2. Semrád Josef (Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Polička), 3. Duchoň Lukáš (Střední škola Brno, Charbulova, příspěvková organizace)

Vařená výroba

1. Střední škola obchodu, řemesel, služeb a ZŠ Ústí nad Labem, 2. Integrovaná střední škola - Centrum odborné přípravy Valašské Meziříčí, 3. Albrechtova střední škola, Český Těšín, příspěvková organizace

Regionální výrobek

1. Albrechtova střední škola, Český Těšín, příspěvková organizace, 2. Střední škola obchodu, řemesel, služeb a ZŠ Ústí nad Labem, Střední škola technická a řemeslná Nový Bydžov

Absolutní pořadí

1. Integrovaná střední škola - Centrum odborné přípravy Valašské Meziříčí, 2. Střední škola obchodu, řemesel, služeb a ZŠ Ústí nad Labem, 3. Střední škola technická a řemeslná Nový Bydžov