Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Proběhlo 2. kolo soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR

Proběhlo 2. kolo soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR 12 Pro

Dne 10. 12. 2019 proběhlo na ISŠ – COP 2. kolo soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika.

Jedná se o soutěž žáků 9. tříd základních škol. Realizátorem soutěže je společnost Czech marketing, s.r.o. a pořadatelem soutěže Střední průmyslová škola chemická v Pardubicích a Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice. V tomto školním roce probíhá již její 13. ročník. Zlínský kraj se této soutěže účastní posedmé a organizace soutěže v tomto regionu se opět ujala ISŠ – COP Valašské Meziříčí. Záštitu nad soutěží ve Zlínském kraji převzal Mgr. Petr Gazdík - radní pro oblast školství, mládeže a sportu Zlínského kraje.

Do soutěže se v říjnu přihlásilo ze všech oslovených základních škol Zlínského kraje a okresu Nový Jičín 38 škol. 

V 1. kole soutěže, které proběhlo v listopadu, si celkově 930 žáků porovnalo své znalosti z chemie ve vědomostním testu. Test vypracovali při hodině chemie na své škole. 

Do 2. kola, které se uskutečnilo 10. 12. 2019, postoupili z každé školy 3 nejlepší žáci. Toto kolo proběhlo v aule a učebnách ISŠ - COP a formou testu si soutěžící prověřili teoretické znalosti z chemie. Zúčastnilo se jej 105 žáků z 36 základních škol. 

Třicet nejúspěšnějších žáků postoupí do 3. kola, regionálního finále, které proběhne v ISŠ – COP dne 28. 1. 2020. V tomto finále si soutěžící prověří praktické dovednosti v chemických laboratořích školy. Celkový výsledek se pak složí z výsledků 2. a 3. kola. Zároveň v tento den proběhne v aule školy i slavnostní vyhlášení vítězů regionálního kola a předání hodnotných cen za přítomnosti zástupců sponzorů – společnosti DEZA, a.s., CS CABOT, s.r.o., Austin Detonator, s.r.o. a Kayaku Safety Systems Europe, a.s. 

 Přiložené fotografie