Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Pánové, zadejte se….. aneb taneční týden na ISŠ

Pánové, zadejte se….. aneb taneční týden na ISŠ 04 Úno

Ve dnech 23. – 29. ledna 2020 se žáci ISŠ-COP zúčastnili kurzu tance a společenské výchovy.  Na tanečním parketu se sešlo celkem 10 párů, které měly elán a chuť si vyzkoušet něco nového.   

Taneční probíhaly pod dohledem zkušeného tanečního mistra Tomáše Jareše, který se výuce tance věnuje od roku 1986. V jednotlivých lekcích se žáci pod jeho odborným vedením seznámili s různými tanečními styly. Mladí tanečníci se věnovali jak klasickým tancům, jako například waltz, valčík, tango či polka, tak i tancům latinsko-americkým, ke kterým se řadí blues, cha-cha či jive. Své taneční dovednosti si také rozšířili v oblasti country tanců. Během každé lekce se účastníci kurzu naučili dva až tři nové tance a v závěru týdne se mohli hrdě pochlubit tím, že zvládli základní kroky k 11 tancům. Společenská výchova zahrnovala základní dovednosti spojené s běžnými životními situacemi, jako jsou zásady při představování či stolování v restauraci.   

V závěrečné části tanečních dnů předvedli mladí tanečníci své nově nabyté zkušenosti a podpořit je přišlo jak vedení školy, tak i rodiče, kteří ocenili jejich úsilí a snahu. Všechny páry tancovaly s chutí a elánem sobě vlastním. Přiložené fotografie