Pánové, zadejte se….. aneb taneční týden na ISŠ

Pánové, zadejte se….. aneb taneční týden na ISŠ 04 Úno

Ve dnech 23. – 29. ledna 2020 se žáci ISŠ-COP zúčastnili kurzu tance a společenské výchovy.  Na tanečním parketu se sešlo celkem 10 párů, které měly elán a chuť si vyzkoušet něco nového.   

Taneční probíhaly pod dohledem zkušeného tanečního mistra Tomáše Jareše, který se výuce tance věnuje od roku 1986. V jednotlivých lekcích se žáci pod jeho odborným vedením seznámili s různými tanečními styly. Mladí tanečníci se věnovali jak klasickým tancům, jako například waltz, valčík, tango či polka, tak i tancům latinsko-americkým, ke kterým se řadí blues, cha-cha či jive. Své taneční dovednosti si také rozšířili v oblasti country tanců. Během každé lekce se účastníci kurzu naučili dva až tři nové tance a v závěru týdne se mohli hrdě pochlubit tím, že zvládli základní kroky k 11 tancům. Společenská výchova zahrnovala základní dovednosti spojené s běžnými životními situacemi, jako jsou zásady při představování či stolování v restauraci.   

V závěrečné části tanečních dnů předvedli mladí tanečníci své nově nabyté zkušenosti a podpořit je přišlo jak vedení školy, tak i rodiče, kteří ocenili jejich úsilí a snahu. Všechny páry tancovaly s chutí a elánem sobě vlastním. Přiložené fotografie