Návštěva protidrogového vlaku

Návštěva protidrogového vlaku 24 Dub

Dne 19. 4. 2023 jsme se zúčastnili v podvečerních hodinách s žáky našeho domova mládeže návštěvy protidrogového vlaku. Cílem vlakového programu je prostřednictvím zapojení všech lidských smyslů efektivně zapůsobit na návštěvníka vlaku, na jeho pohled na legální i nelegální drogy, závislosti a inspirovat jej k pozitivním životním volbám. Vlakovou soupravu REVOLUTION TRAIN tvoří celkem šest vagonů. Vagony jsou uzpůsobeny do podoby multimediálních sálů, v nichž se v několika rovinách odehrává příběh o příčinách, vývoji a důsledcích drogové závislosti. Návštěvníci protidrogového vlaku tímto příběhem procházejí a díky možnostem interaktivních technologií se aktivně stávají jeho účastníky. Žáci vyhodnotili akci jako velmi přínosnou.

Kolektiv vychovatelek DM při ISŠ- COP