Návštěva v Landek park Ostrava

Návštěva v Landek park Ostrava 11 Říj

Dne 21. 9. 2021 jsme s DM zrealizovali projektový den do města Ostravy s hornického muzea Landek park, kde byli žáci seznámeni s historii hornictví a důležitostí profese báňského záchranářství. Byli provedeni expozicí báňského záchranářství, kde mohli shlédnout historickou techniku a její vývoj, také práci samotných záchranářů, jejich výcvik i záchranné akce v dolech.

Poté sfárali v těžní kleci do podzemní expozice dolu Anselm, tam je čekalo 250 metrů chodeb, ve kterých pan průvodce prezentoval historii těžby od 18. století do současnosti. Při prohlídce byly některé stroje předváděny v chodu. Cílem návštěvy LANDEK PARKU bylo navodit iluzi opravdového důlního pracoviště, a tím žákům navodit atmostéru náročné hornické profese.

Vychovatelky DM při ISŠ-COP Val. Meziříčí