Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

NA ISŠ - COP VYHLÁSILI NEJLEPŠÍ MLADÉ CHEMIKY ZLÍNSKÉHO KRAJE

NA ISŠ - COP VYHLÁSILI NEJLEPŠÍ MLADÉ CHEMIKY ZLÍNSKÉHO KRAJE 08 Úno

NA ISŠ - COP VYHLÁSILI NEJLEPŠÍ MLADÉ CHEMIKY ZLÍNSKÉHO KRAJE 

Dne 29. 1. 2019 proběhlo na ISŠ – COP slavnostní vyhlášení vítězů krajského kola soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR. 

Jedná se o soutěž žáků 9. tříd základních škol, jejím vyhlašovatelem je Svaz chemického průmyslu ČR, spoluvyhlašovatelem Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a pořadatelem Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice. V tomto školním roce probíhá její 12. ročník celostátně již popáté. Zlínský kraj se tohoto klání účastní popáté a organizace v tomto regionu se opět ujala naše škola. Záštitu nad soutěží ve Zlínském kraji převzal Mgr. Petr Gazdík - radní pro oblast školství Zlínského kraje. 

Do soutěže se v říjnu přihlásilo ze 104 oslovených základních škol ze Zlínského kraje a okresu Nový Jičín 38 škol. 

V 1. kole, které proběhlo v listopadu, si bezmála 900 žáků porovnalo své znalosti z chemie ve vědomostním testu. Test vypracovali v hodině chemie na své škole. 

Do 2. kola, které se uskutečnilo 11. prosince 2018, postoupili z každé školy 3 nejlepší žáci. Toto kolo proběhlo v aule ISŠ - COP a formou testu si soutěžící prověřili teoretické znalosti z chemie. Zúčastnilo se jej 100 žáků z 35 ZŠ. 

Třicet nejúspěšnějších žáků postoupilo do 3. kola – regionálního finále - konaného 29. ledna 2019. V tomto krajském finále si soutěžící prověřili praktické dovednosti v chemických laboratořích školy. Celkový výsledek se pak skládal z výsledků 2. a 3. kola. Zároveň v tento den proběhlo v aule školy i slavnostní vyhlášení vítězů regionálního kola a předání hodnotných cen, zakoupených díky sponzorům společnosti KAYAKU SAFETY SYSTEMS EUROPE, a.s., DEZA a.s., CS CABOT,spol.s.r.o. 

A jak to všechno dopadlo? Na 1. místě se umístil žák ze ZŠ Luhačovice Ondřej Pavelka a za své umístění obdržel tablet. Stříbrnou příčku obsadil žák ze ZŠ Šafaříkova z Valašského Meziříčí Petr Ondrušek, jenž za své umístění získal outdoorovou kameru. Pomyslnou bronzovou medaili si odnesla Amálie Stoklasová ze ZŠ Slovan z Kroměříže, která byla oceněna externím harddiskem. Čtvrté místo a pomyslnou „bramborovou“ medaili získala žákyně Karolína Krausová ze ZŠ Štefánikova ze Zlína a vyhrála bezdrátový reproduktor. Na 5. místě se umístila Hana Rudolecká ze ZŠ Šafaříkova z Valašského Meziříčí a obdržela bezdrátová sluchátka. Žáci, kteří se umístili na šestém až desátém místě, obdrželi flashdisk a sluchátka. Pro všechny ostatní účastníky regionálního finále byla přichystána sluchátka. 

Vítězům blahopřejeme, všem soutěžícím žákům děkujeme za účast a přejeme, aby jim zasloužené ceny přinesly co nejvíce užitku nejen při dalším vzdělávání. 

Na závěr je nutné dodat, že z regionálního finále postupují 4 nejlepší do celostátního finále, které se uskuteční 11. června 2019 v prostorách Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice. Držíme pěsti a přejeme co nejlepší umístění. 

 

 Přiložené fotografie