Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

NA ISŠ - COP VYHLÁSILI NEJLEPŠÍ MLADÉ CHEMIKY ZLÍNSKÉHO KRAJE

NA ISŠ - COP VYHLÁSILI NEJLEPŠÍ MLADÉ CHEMIKY ZLÍNSKÉHO KRAJE 29 Led

 Dne 28. 1. 2020 proběhlo na ISŠ – COP slavnostní vyhlášení vítězů krajského kola soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR.

Jedná se o soutěž žáků 9. tříd základních škol. Vyhlašovatelem soutěže je Svaz chemického průmyslu ČR, spoluvyhlašovatelem Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a pořadatelem Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice. V tomto školním roce probíhá již její 8. ročník. Zlínský kraj se této soutěže účastní posedmé a organizace soutěže v tomto regionu se opět ujala naše škola. Záštitu nad soutěží ve Zlínském kraji převzal Mgr. Petr Gazdík - radní pro oblast školství Zlínského kraje. 

Do soutěže se v říjnu přihlásilo ze všech oslovených základních škol ze Zlínského kraje a okresu Nový Jičín 38 škol. 

V 1. kole soutěže, které proběhlo v listopadu, si bezmála 1000 žáků porovnalo své znalosti z chemie ve vědomostním testu. Test vypracovali při hodině chemie na své škole. 

Do 2. kola, které se uskutečnilo 10. prosince 2019, postoupili z každé školy 3 nejlepší žáci. Toto kolo proběhlo v aule ISŠ - COP a formou testu si soutěžící prověřili teoretické znalosti z chemie. Zúčastnilo se jej 105 žáků z 36 ZŠ. 

Třicet nejúspěšnějších žáků postoupilo do 3. kola – regionálního finále - konaného 28. ledna 2020. V tomto krajském finále si soutěžící prověřili praktické dovednosti v chemických laboratořích školy. Celkový výsledek se pak skládal z výsledků 2. a 3. kola. Zároveň v tento den proběhlo v aule školy i slavnostní vyhlášení vítězů regionálního kola a předání hodnotných cen za přítomnosti zástupců sponzorů – společnosti KAYAKU SAFETY SYSTEMS EUROPE, a.s.. 

A jak to všechno dopadlo? Na 1. místě se umístil žák ze ZŠ Šafaříkova z Valašského Meziříčí Vojtěch Stromšík a za své umístění obdržel tablet. Stříbrnou příčku obsadil žák ze ZŠ Velké Karlovice Kryštof Paseka, jenž za své umístění získal chytré hodinky. Pomyslnou bronzovou medaili si odnesl Matěj Farkaš opět ze ZŠ Šafaříkova, který byl oceněn bezdrátovým reproduktorem. 4. místo a pomyslnou „bramborovou“ medaili získala žákyně Anežka Březinová ze ZŠ Štefánikova ze Zlína a vyhrála externí harddisk. Žáci, kteří se umístili na pátém až desátém místě, obdrželi flashdisk. Pro všechny ostatní účastníky regionálního finále byla přichystána sluchátka a drobné upomínkové předměty. 

Vítězům blahopřejeme, všem soutěžícím žákům děkujeme za účast a přejeme, aby jim zasloužené ceny přinesly co nejvíce užitku nejen při dalším vzdělávání. 

Na závěr je nutné dodat, že z regionálního finále postupují 4 nejlepší do celostátního finále, které se uskuteční 9. června 2020 v prostorách Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice. Držíme pěsti a přejeme co nejlepší umístění. 

 

 

 Přiložené fotografie