Melounový šampionát

Melounový šampionát 31 Srp

Melounový šampionát Třebíč je celostátní soutěž s mezinárodní účastí a letos proběhl dne 14. 6. 2018 v Třebíči. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích, kdy dvě byly určeny pro začínající řezbáře a dvě pro pokročilé soutěžící, kteří se již nějaké soutěže zúčastnili.

Žákyně třídy KČ2 Hana Švajdová se jako začínající řezbářka zúčastnila kategorie D. V zadání měla za úkol vyřezat květinovou kompozici obsahující minimálně 3 druhy květů a celkem 20 kusů. Za svůj výrobek získala zlatou medaili a celkově pohár za 2. místo.

„V současné době moc žáků nevyřezává, proto si velmi vážím, že Hanka obětovala svůj čas přípravě na soutěž,“ zhodnotila výkon Hanky učitelka odborného výcviku Bc. Marie Paprstkářová, která ji k soutěži připravovala.