Matematický klokan 2024

Matematický klokan 2024 09 Kvě

Je již celkem tradicí, že se naše škola zapojuje do mezinárodní matematické soutěže "Matematický Klokan", která se v ČR koná od roku 1995 a v současnosti probíhá ve více než 60 zemích světa. Ne jinak tomu bylo i letos. Této dobrovolné aktivity se v pátek 22. března zúčastnilo 12 žáků v kategorii Junior (1. a 2. ročníky) a 27 žáků v kategorii student (3., 4. ročník a nástavba).

Mezi mladšími žáky se nejlépe dařilo Davidu Vozákovi ze třídy M1B. Dále pak Danielu Kuráňovi ze třídy M1A a Nikole Juráskové ze třídy M1B.

V kategorii Student se nejlépe vyřešit 24 záludných příkladů podařilo Davidu Svrčinovi ze třídy M4A. Na druhém místě se umístil Jakub Mička ze třídy N2 a na třetím místě se umístili se stejným počtem bodů hned dva žáci David Střelecký ze třídy M4A a Michal Vaigl ze třídy N2.

Všichni výše uvedeni žáci byli oceněni za svou dobrou práci diplomy a drobnými odměnami.