Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Masobraní na Integrovce

Masobraní na Integrovce 25 Kvě

Masobraní je svátek masa, uzenin a grilování, který se koná v květnu v rámci celé republiky.

Jedná se o akci organizovanou Českým svazem zpracovatelů masa za účelem propagace zpracování masa. Hlavním cílem MASOBRANÍ je před širokou laickou veřejností jednotně prezentovat maso a masné výrobky jako nedílnou součást zdravého životního stylu a vyváženého jídelníčku, a v neposlední řadě jako tradiční součást české kuchyně.

V letošním roce se do této akce přihlásila i naše škola ve spolupráci s MP Krásno a. s. a městem Valašské Meziříčí. Jak je již na naší škole zvykem, spojili jsme příjemné s užitečným a vyhlásili jsme facebookovou soutěž pro základní školy ve Valašském Meziříčí, kde žáci základních škol v rámci své výuky mohli připravit obrázek, jak si představují Masobraní a které profese jsou nezbytné, než se maso dostane k nám na talíř. Vítězové, kteří získali nejvíce hlasů, vyhráli 3 grilovačky pro 30 osob a věcné ceny, které do soutěže věnovalo MP Krásno a. s.

Ti, co nevyhráli, tak se mohli alespoň zúčastnit, užít si příjemnou atmosféru, případně si zatančit a zdarma ochutnat produkty našich žáků - řezníků-uzenářů, kuchařů-číšníků, pekařů a cukrářů, kteří se učí na ISŠ – COP Valašské Meziříčí. A jak se jim to povedlo, můžete podle fotografií posoudit sami. 

Už teď se těšíme na příští ročník, kde jste srdečně zváni, abyste mohli slavit s námi.

Mgr. Camfrlová DagmarPřiložené fotografie