Masobraní na Integrovce

Masobraní na Integrovce 25 Kvě

Masobraní je svátek masa, uzenin a grilování, který se koná v květnu v rámci celé republiky.

Jedná se o akci organizovanou Českým svazem zpracovatelů masa za účelem propagace zpracování masa. Hlavním cílem MASOBRANÍ je před širokou laickou veřejností jednotně prezentovat maso a masné výrobky jako nedílnou součást zdravého životního stylu a vyváženého jídelníčku, a v neposlední řadě jako tradiční součást české kuchyně.

V letošním roce se do této akce přihlásila i naše škola ve spolupráci s MP Krásno a. s. a městem Valašské Meziříčí. Jak je již na naší škole zvykem, spojili jsme příjemné s užitečným a vyhlásili jsme facebookovou soutěž pro základní školy ve Valašském Meziříčí, kde žáci základních škol v rámci své výuky mohli připravit obrázek, jak si představují Masobraní a které profese jsou nezbytné, než se maso dostane k nám na talíř. Vítězové, kteří získali nejvíce hlasů, vyhráli 3 grilovačky pro 30 osob a věcné ceny, které do soutěže věnovalo MP Krásno a. s.

Ti, co nevyhráli, tak se mohli alespoň zúčastnit, užít si příjemnou atmosféru, případně si zatančit a zdarma ochutnat produkty našich žáků - řezníků-uzenářů, kuchařů-číšníků, pekařů a cukrářů, kteří se učí na ISŠ – COP Valašské Meziříčí. A jak se jim to povedlo, můžete podle fotografií posoudit sami. 

Už teď se těšíme na příští ročník, kde jste srdečně zváni, abyste mohli slavit s námi.

Mgr. Camfrlová Dagmar