Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

LYŽAŘSKÝ VÝCVIK 2020

LYŽAŘSKÝ VÝCVIK 2020 10 Úno

V letošním školním roce jsme poprvé uspořádali lyžařský výcvik pro ročníky druhé. Důvodem této změny byl fakt, že „prváci“ absolvují adaptační kurzy a finanční náročnost by tak byla pro některé jejich rodiče hodně vysoká. Kurz proběhl od 3.2. do 7.2.2020 v hotelu KAM v Malenovicích a zúčastnilo se jej 33 žáků a 3 učitelé.

Přestože nám počasí z kraje týdne nepřálo a vše nasvědčovalo tomu, že budeme lyžovat za deště, přece jenom se vše obrátilo k dobrému a středeční ráno nás uvítalo krásným, novým sněhem. Zájem o výuku snowboardu byl nečekaně velký. Proto chci pochválit ty žáky, kteří byli při prvních krůčcích nováčků nápomocni a těm méně zdatným, oporou. Podařilo se nám tak využít probíranou teorii v učebně s praxí na svahuKvalitní zázemí hotelu a ochotný a vstřícný personál jenom podtrhl kvalitní podmínky, které jsme měli po celý týden k dispozici. Naším největším společným úspěchem pak bylo, že po ukončení kurzu dokázali všichni lyžaři i snowboardisté zdolat sjezdovku bezpečně a samostatně. To, že nedošlo v průběhu kurzu k žádnému úrazu, považuji za pomyslnou třešničku na dortu.

Chci na závěr poděkovat svým kolegům p. vychovatelce Vinklárkové a p. učiteli Ptáčkovi za skvělou spolupráci a příkladné pracovní nasazení po celou dobu kurzu. 

Věřím, že pro všechny žáky byl tento týden nejenom relaxací, odpočinkem, ale hlavně motivací pokračovat v těchto krásných zimních sportech i nadále. 

 Zdeněk Vinklárek, uč. TV Přiložené fotografie