LYŽAŘSKÝ VÝCVIK 2020

LYŽAŘSKÝ VÝCVIK 2020 10 Úno

V letošním školním roce jsme poprvé uspořádali lyžařský výcvik pro ročníky druhé. Důvodem této změny byl fakt, že „prváci“ absolvují adaptační kurzy a finanční náročnost by tak byla pro některé jejich rodiče hodně vysoká. Kurz proběhl od 3.2. do 7.2.2020 v hotelu KAM v Malenovicích a zúčastnilo se jej 33 žáků a 3 učitelé.

Přestože nám počasí z kraje týdne nepřálo a vše nasvědčovalo tomu, že budeme lyžovat za deště, přece jenom se vše obrátilo k dobrému a středeční ráno nás uvítalo krásným, novým sněhem. Zájem o výuku snowboardu byl nečekaně velký. Proto chci pochválit ty žáky, kteří byli při prvních krůčcích nováčků nápomocni a těm méně zdatným, oporou. Podařilo se nám tak využít probíranou teorii v učebně s praxí na svahuKvalitní zázemí hotelu a ochotný a vstřícný personál jenom podtrhl kvalitní podmínky, které jsme měli po celý týden k dispozici. Naším největším společným úspěchem pak bylo, že po ukončení kurzu dokázali všichni lyžaři i snowboardisté zdolat sjezdovku bezpečně a samostatně. To, že nedošlo v průběhu kurzu k žádnému úrazu, považuji za pomyslnou třešničku na dortu.

Chci na závěr poděkovat svým kolegům p. vychovatelce Vinklárkové a p. učiteli Ptáčkovi za skvělou spolupráci a příkladné pracovní nasazení po celou dobu kurzu.

Věřím, že pro všechny žáky byl tento týden nejenom relaxací, odpočinkem, ale hlavně motivací pokračovat v těchto krásných zimních sportech i nadále.

Zdeněk Vinklárek, uč. TV