Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Letos zlatá nebude!

Letos zlatá nebude! 07 Říj

„Neodpoutávej se nikdy od svých snů! Když zmizí, budeš dál existovat, ale přestaneš žít.“ — Mark Twain  

To je heslo, kterým se na naší škole řídíme, a právě v tuto těžkou dobu nás drželo nad vodou. I když se na jaře zavřely školy a život se pomalinku zastavil, my jsme se dívali dopředu a snažili se pořád něco vymýšlet, aby naši žáci měli před sebou inspiraci a cíl.

Budoucí cukráři a kuchaři hodlali své dovednosti uplatnit na letošním podzimním OLIMA CUP 2020 v Olomouci, který se neuskutečnil. Celý potravinářský úsek se začal intenzivně připravovat na dílčí části tohoto klání - Svatební dort roku, Čokoládové pralinky a Pokrmy z vepřového masa. Podařilo se nám vymyslet a naučit žáky tři nové druhy čokoládových pralinek, vyrobit originální svatební dort a kuchaři sestavili a nazkoušeli dva druhy pokrmů. A protože jsme byli přesvědčeni o našich výsledcích, věříme, že letošní zlatá pásma by byla naše. :-)

Mgr. Dagmar Zetková, zástupce ředitele pro OVPřiložené fotografie