Letos zlatá nebude!

Letos zlatá nebude! 07 Říj

„Neodpoutávej se nikdy od svých snů! Když zmizí, budeš dál existovat, ale přestaneš žít.“ — Mark Twain  

To je heslo, kterým se na naší škole řídíme, a právě v tuto těžkou dobu nás drželo nad vodou. I když se na jaře zavřely školy a život se pomalinku zastavil, my jsme se dívali dopředu a snažili se pořád něco vymýšlet, aby naši žáci měli před sebou inspiraci a cíl.

Budoucí cukráři a kuchaři hodlali své dovednosti uplatnit na letošním podzimním OLIMA CUP 2020 v Olomouci, který se neuskutečnil. Celý potravinářský úsek se začal intenzivně připravovat na dílčí části tohoto klání - Svatební dort roku, Čokoládové pralinky a Pokrmy z vepřového masa. Podařilo se nám vymyslet a naučit žáky tři nové druhy čokoládových pralinek, vyrobit originální svatební dort a kuchaři sestavili a nazkoušeli dva druhy pokrmů. A protože jsme byli přesvědčeni o našich výsledcích, věříme, že letošní zlatá pásma by byla naše. :-)

Mgr. Dagmar Zetková, zástupce ředitele pro OVPřiložené fotografie