Komedie Lakomec

Komedie Lakomec 09 Kvě

Komedie Lakomec žáky pobavila

Lakomec je bezesporu nejhranějším a obecně nejslavnějším Molièrovým dílem a ukázkovou komedií charakteru a mravů. Žáci maturitních oborů (třídy M1A, M1B, M2A, M2B a N1) ji zhlédli 2. května v Kulturním zařízení ve Valašském Meziříčí. Hru napsal Molière v roce 1668 a námět čerpal u antického autora Plauta v jeho dramatu Komedie o hrnci. Hlavní postavou je Harpagon, jehož smyslem života jsou peníze. Je schopný pro ně udělat cokoliv.  Herci z Divadla Radka Brzobohatého skvěle ztvárnili své role, představení se budoucím maturantům velmi líbilo. Většina žáků si jistě autora zařadí do svého seznamu četby.