Školní kolo olympiády v anglickém jazyce

Školní kolo olympiády v anglickém jazyce 11 Bře

Ve dnech 14.-25.2.2022 proběhlo školní kolo olympiády v anglickém jazyce, kterého se celkem zúčastnilo 36 studentů z 1.-3. ročníků.

V prvním kole se studenti poprali s testem, ve kterém se otestovali z poslechu, porozumění textu, gramatiky a slovní zásoby. To vše na úrovni B1, což odpovídá úrovni maturitní zkoušky.

Šest nejlepších studentů postoupilo do druhého kola ústní části, kde vyjadřovali své postoje k daným tématům.

Výsledek byl těsný, všichni finalisti prokázali výborné jazykové dovednosti mnohdy výrazně převyšující úroveň požadavků testu z prvního kola.

Vítěz postupuje do okresního kola pro okres Vsetín, které se uskuteční dne 17. března 2022 na Střední průmyslové škole strojnické ve Vsetíně. „Vícemistr“ bude figurovat jako náhradník pro případ, že „mistr“ bude mít rýmečku a nebude moci se okresního kola zúčastnit.

Postupující do finále:                                        Vítězové:

Denis Schnaubelt                                              1. místo: Marek Blinka M3B

Tomáš Klestil                                                     2. místo: Daniel Juřica M3B

Ondřej Trlica                                                       3. místo: Tomáš Klestil M3B

Filip Janeček

Daniel Juřica