Škola otevřela rekonstruovanou tělocvičnu

Škola otevřela rekonstruovanou tělocvičnu 20 Led

Valašské Meziříčí 20. 1. 2022

Škola otevřela rekonstruovanou tělocvičnu

Rekonstruovanou tělocvičnu dnes slavnostně otevřela Integrovaná střední škola – Centrum odborné přípravy a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky ve Valašském Meziříčí.

Stavební úpravy trvaly 8 měsíců a přišly na 38 milionů korun. Náklady v plné míře zaplatil Zlínský kraj, který je zřizovatelem školy. Součástí investice bylo vybudování 4 šaten se sociálním zařízením pro žáky gastronomických oborů, kteří mají v blízkosti tělocvičny své dílny pro odborný výcvik, a zřízení menší posilovny.

„Tělocvična i její zázemí byly ve velmi špatném technickém stavu. Bezmála padesát let neprošly rozsáhlejší úpravou,“ konstatuje ředitel školy Petr Pavlůsek, jenž si modernizaci tělocvičny vytyčil jako jeden z hlavních úkolů při svém nástupu do funkce.

Školní sportoviště má nové rozvody, vzduchotechniku, vytápění, osvětlení i ozvučení, stejně jako samostatný vchod pro odpolední sportování veřejnosti a únikový východ. „Nové jsou také dřevěná odpružená palubovka a světelná výsledková tabule s odpočítáváním času pro basketbalový útok. Díky dřevěnému obložení má celý prostor příjemnou akustiku,“ pochvaluje si Pavlůsek.

Rekonstrukce proběhla bez dotací, které například Národní sportovní agentura výrazně omezila. „Za těchto okolností má každý ředitel náročný úkol zdůvodnit, proč právě jeho investiční akce by měla získat prioritu, když náš kraj zřizuje 99 škol a školských zařízení,“ uvedla krajská radní pro školství a kulturu Zuzana Fišerová, jež modernizaci tělocvičny považuje za způsob, jak zvláště mládež po covidové pandemii vrátit ke sportu.

Tělocvična, v níž zůstala zachována galerie pro diváky, nyní nabízí podmínky pro pořádání turnajů v míčových sportech. „A nejen v nich. Jsou tady připraveny i kotvy pro usazení gymnastického náčiní,“ připomíná ředitel školy období, kdy se zde konal tradiční Memoriál Miloše Bortela ve sportovní gymnastice.