Historie žije

Historie žije 14 Pro

O tom, že povědomí o historii neumírá na úbytě a stále je živou součástí našich životů, jsme se mohli přesvědčit 4. prosince 2023. Ten den studenti M1A a M2B zkřížili zbraně a soutěžili ve vědomostech o naší historii v dějepisné olympiádě.

Tematické zaměření letošního ročníku bylo: „Každodenní život a kulturní kořeny českých zemí (Čechy, Morava, Slezsko).

Od Cyrila a Metoděje po Jana Husa.”

Soutěžící prokázali mnohdy udivující znalosti o této značně vzdálené etapě našich dějin.

Vítězem soutěže se stal Tomáš Vágner z M1A, jen o jeden jediný bod za ním skončil Martin Steinbauer z M2B a třetí a čtvrté místo si se shodným počtem bodů rozdělili Jan Hnátek a Ondřej Novyckyj (oba z M1A).

Tomáš Vágner bude naši školu reprezentovat i v okresním kole dějepisné olympiády.

Vítězům pogratuloval ředitel školy Mgr. Petr Pavlůsek a předal jim odměny.

A my ostatní děkujeme nejen vítězům, ale i ostatním účastníkům soutěže. Za co? No přece za to, že historie žije.

Eva Konvičná