Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Exkurze M4A - Praha 2019

Exkurze M4A - Praha 2019 11 Říj

 Ve dnech 25. 9. 2019 – 27. 9. 2019 třída M4A se svými učiteli strávila tři krásné podzimní dny na tradiční exkurzi, jejímž cílem bylo poznat nejznámější architektonické a technické pražské památky a připomenout slavné etapy naší historie. 

   Žáci navštívili Vyšehrad i Slavín, prohlédli si budovu Národního divadla od trig až po základní kámen z Radhoště, plavili se po Vltavě, vyslechli výklad o stavbě Karlova mostu, absolvovali komentovanou prohlídku Pražského hradu a prošli si nádherné barokní prostory chrámu svatého Mikuláše na Malé Straně. Měli také jedinečnou možnost seznámit se s originály nejznámějších světových impresionistů na výstavě v paláci Kinských. Po technické i estetické stránce byla zajímavá cesta lanovkou na Petřín. Na petřínskou rozhlednu už museli žáci vyběhnout sami, což se dá klasifikovat jako kvalitní sportovní výkon. Rovněž návštěva Národního technického muzea byla poučná a vyčerpávající. 

   Exkurze se vydařila ke spokojenosti všech zúčastněných. Pro žáky bude pěknou vzpomínkou na završení čtyřletého studia oboru mechanik strojů a zařízení.