Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Energie – budoucnost lidstva

Energie – budoucnost lidstva 12 Dub

V pátek, 31. března 2023, se na naší škole konala beseda o energetice.

Lektoři, pan Tomáš Hejl z agentury Porta Educa, s.r.o. Praha a jeho kolega, z Vysoké školy báňské – Technická univerzita Ostrava, Ing. Petr Pavlík, Ph.D., seznámili žáky prvních ročníků, tříd M1A, S1 a KČŘ1, s budoucností v oblasti energetiky v rámci přednášky „Energie – budoucnost lidstva.“

Představili žákům globální pohled na energetické potřeby současného světa, různé typy elektráren, jejich výhody a nevýhody a jednotlivé typy zdrojů tak, aby si žáci sami vytvořili názor na jejich využívání. Nastínili výhled do energetické budoucnosti po vyčerpání některých zdrojů energie, rovněž žákům zdůraznili a vysvětlili nutnost uvědomění si hodnoty energie a důležitosti jejího dostatku zejména v současné, energeticky velmi složité, době u nás i ve světě.

Velmi zajímavá beseda byla ještě obohacena o krátké filmové a praktické ukázky, do kterých se žáci s chutí zapojili. V průběhu besedy žáci odpovídali na dotazy lektorů ohledně energetiky a za správné odpovědi získávali drobné dárky.

Zpracovala: Ing. Pobucká SlávkaPřiložené fotografie