Energie – budoucnost lidstva

Energie – budoucnost lidstva 16 Čvn

V úterý, 14. června 2022, se na naší škole konala beseda o energetice.

Lektoři, pan Tomáš Hejl z agentury Porta Educa, s.r.o. Praha a jeho kolega, z Vysoké školy báňské – Technická univerzita Ostrava, Ing. Petr Pavlík, Ph.D., seznámili žáky prvních ročníků tříd M1A, M1B, ES1, PC1 a Ř1 s budoucností v oblasti energetiky v rámci přednášky „Energie – budoucnost lidstva.“

Představili žákům globální pohled na energetické potřeby současného světa, různé typy elektráren, jejich výhody a nevýhody a jednotlivé typy zdrojů tak, aby si žáci sami vytvořili názor na jejich využívání. Nastínili výhled do energetické budoucnosti po vyčerpání některých zdrojů, rovněž žákům zdůraznili a vysvětlili nutnost uvědomění si hodnoty energie a důležitosti jejího dostatku v současném světě.

Velmi zajímavá beseda byla ještě obohacena o krátké filmové a praktické ukázky, do kterých se žáci s chutí zapojili. V průběhu besedy žáci odpovídali na dotazy lektorů ohledně energetiky a za správné odpovědi získávali drobné dárky.

Zpracovala: Pobucká Slávka