Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Divadelní představení

Divadelní představení 

Dne 4. 12. 2018 se většina žáků naší školy společně s vyučujícími zúčastnili divadelního představení v Kulturním zařízeni ve Valašském Meziříčí. Na programu bylo drama Bílá nemoc od jednoho z našich předních českých spisovatelů Karla Čapka. 

Žáci tak mohli zhlédnout tragédii o třech aktech a čtrnácti obrazech z doby, kdy bylo politické i společenské klima vyhrocené a schylovalo se ke druhé světové válce. Děj hry je všeobecně známý - hlavní hrdina doktor Galén objevil lék na nevyléčitelnou chorobu a začal jej využívat pro své mírové přesvědčení. Odmítal léčit bohaté, protože mají vliv, který nemůže vést k míru. Nakonec, když se bílá nemoc projevila i na těle Maršála – vůdci národa, bylo Galénovo volání po míru vyslyšeno, ale nedočkal se jej.  

Herci z Divadla Různých Jmen skvěle ztvárnili své postavy a díky tomu dokázali divákům přiblížit atmosféru již zmiňované doby. Ti žáci, kteří již měli dílo přečtené, si tak mohli porovnat jevištní představení se psanou verzí a konec, který měl znázorňovat ušlapání doktora Galéna fanatickým davem, pro ně nebyl překvapením.  

Představení se všem zúčastněným velice líbilo. „Teď už si jen dílo zpracovat do svých čtenářských deníků a u ústní maturity s úsměvem odprezentovat,“ tak zněla slova paní učitelek českého jazyka. 

 

         Honeš Dominik, M4A