Děti války aneb solidarita pro nás není cizí slovo

Děti války aneb solidarita pro nás není cizí slovo 12 Říj

Z bojující Ukrajiny přišly do naší země desítky dětí. Jejich osudy se liší, ale hlavní motivací jejich nejbližších bylo dostat své potomky do bezpečí. Jaká byla jejich cesta, s čím se tu setkávají, jak odloučení prožívají a jaké mají další plány…………….?

Nejen tato témata byla náplní setkání vedení školy, p. učitelek z ukrajinského Žitomiru a ukrajinských spolužáků na půdě naší školy 11. října 2022. Výměna zkušeností probíhala v příjemné atmosféře, mnohdy emočně vypjaté, když se rozhovor dotknul současného dění na Ukrajině. Vzájemná diskuse potvrdila, že i naše škola je velmi dobře připravena na výuku cizinců. Od 1.9.2022 je realizována plnohodnotná výuka nejen pro české, ale i pro ukrajinské žáky. Jejich integrace probíhá bez problémů. Jako vyučující jsme se shodli, že studenti z Ukrajiny často projevují velkou vděčnost za jakoukoli podporu.

Při společném setkání jsme si uvědomili, jak těžkou situaci prožívá mladý člověk, kterého ze země vyhnala válka. Proto se i nadále snažme našim ukrajinským spolužákům pomáhat a pochopit je.