Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Děti války aneb solidarita pro nás není cizí slovo

Děti války aneb solidarita pro nás není cizí slovo 12 Říj

Z bojující Ukrajiny přišly do naší země desítky dětí. Jejich osudy se liší, ale hlavní motivací jejich nejbližších bylo dostat své potomky do bezpečí. Jaká byla jejich cesta, s čím se tu setkávají, jak odloučení prožívají a jaké mají další plány…………….?

     Nejen tato témata byla náplní setkání vedení školy, p. učitelek z ukrajinského Žitomiru a ukrajinských spolužáků na půdě naší školy 11. října 2022. Výměna zkušeností probíhala v příjemné atmosféře, mnohdy emočně vypjaté, když se rozhovor dotknul současného dění na Ukrajině. Vzájemná diskuse potvrdila, že i naše škola je velmi dobře připravena na výuku cizinců. Od 1.9.2022 je realizována plnohodnotná výuka nejen pro české, ale i pro ukrajinské žáky. Jejich integrace probíhá bez problémů. Jako vyučující jsme se shodli, že studenti z Ukrajiny často projevují velkou vděčnost za jakoukoli podporu.

     Při společném setkání jsme si uvědomili, jak těžkou situaci prožívá mladý člověk, kterého ze země vyhnala válka. Proto se i nadále snažme našim ukrajinským spolužákům pomáhat a pochopit je.Přiložené fotografie