Den po růžovou stužku - 13. 10. 2023

Den po růžovou stužku - 13. 10. 2023 12 Říj

Den pro růžovou stužku je kampaň, která vznikla pod hlavičkou vsetínské neziskové organizace ONKO-DUHA Vsetín a firmy Kayaku safety systems Europe v rámci celosvětového Dne pro zdravá prsa (15.10.).

Cílí na všechny generace žen a připomíná důležitost prevence proti rakovině, konkrétně rakovině prsu. Smyslem je připomínat nutnost podstupování preventivních vyšetření, provádění samovyšetření prsou (ideálně od 15 let věku) a dodržování zdravého životního stylu.

Kampaň proběhne ve Vsetíně tento pátek 13. 10., tedy zítra. Studentky Střední zdravotnické školy budou rozdávat v ulicích letáčky, členky ONKO-DUHY budou na maketách demonstrovat správnou techniku samovyšetření.

Pokud se chcete do akce zapojit alespoň na dálku, přijďte zítra do školy v něčem růžovém, a tím symbolicky podpoříte nejen kampaň jako takovou, ale také samotné onkologické pacienty.