Cesta kolem světa

Dne 7. listopadu 2018 jsme si do domova mládeže pozvali pár cestovatelských nadšenců, a to Ing. Karla Štěpánka s jeho argentinskou přítelkyní Natálii, kteří se rozhodli procestovat daleké země Oceánie a Latinské Ameriky. Během 2 let navštívili 25 zemí světa a přišli se s námi o své zážitky podělit. 

Díky jejich barvitému vyprávění jsme poznali úžasnou přírodu Nového Zélandu i laskavost lidí v rodinách na Samojských ostrovech, potápěli jsme se na Velkém Bariérovém útesu, jezdili jsme traktorem v Tasmánii, pozorovali orangutany na Borneu, skákali po Filipínských ostrovech, plavali s obřími rejnoky u indonéského ostrova Komodo, stopovali přes východní Timor z Argentiny do Mexika, mrzli ve stanu v mrazivé Patagonii, zdolávali šestitisícové hory v Bolívii, navštívili šamany v Amazonském pralese, plavili jsme se na lodích z Kolumbie do Panamy, lezli jsme na aktivní vulkány v Nikarague a Guatemale a navštívili Kubu. Jak sám cestovatel tvrdí, zážitky nemusí být příjemné, hlavně když jsou silné!

Během cestování se našim hostům přihodila spousta nepříjemných věcí, jako například přepadení, ukradení dokladů a osobních věcí, výbuch vulkánu, rozchod a krize v týmu, zdravotní problémy, starosti s vízem a mnoho dalších historek, které jsme si se zájmem vyposlechli.

Byl to velmi příjemně prožitý středeční podvečer. Touto formou cestovatelům děkujeme za jejich poutavé a barvité vyprávění nezapomenutelných zážitků, jež nás všechny udržovalo po celou dobu besedy aktivně a humorně naladěné. Budeme se těšit zase někdy na viděnou.

                                            Za kolektiv žáků a vychovatelů DM ISŠ COP Val. Meziříčí Michaela ZgabajováPřiložené fotografie