Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Cesta kolem světa

Dne 7. listopadu 2018 jsme si do domova mládeže pozvali pár cestovatelských nadšenců, a to Ing. Karla Štěpánka s jeho argentinskou přítelkyní Natálii, kteří se rozhodli procestovat daleké země Oceánie a Latinské Ameriky. Během 2 let navštívili 25 zemí světa a přišli se s námi o své zážitky podělit. 

Díky jejich barvitému vyprávění jsme poznali úžasnou přírodu Nového Zélandu i laskavost lidí v rodinách na Samojských ostrovech, potápěli jsme se na Velkém Bariérovém útesu, jezdili jsme traktorem v Tasmánii, pozorovali orangutany na Borneu, skákali po Filipínských ostrovech, plavali s obřími rejnoky u indonéského ostrova Komodo, stopovali přes východní Timor z Argentiny do Mexika, mrzli ve stanu v mrazivé Patagonii, zdolávali šestitisícové hory v Bolívii, navštívili šamany v Amazonském pralese, plavili jsme se na lodích z Kolumbie do Panamy, lezli jsme na aktivní vulkány v Nikarague a Guatemale a navštívili Kubu. Jak sám cestovatel tvrdí, zážitky nemusí být příjemné, hlavně když jsou silné!

Během cestování se našim hostům přihodila spousta nepříjemných věcí, jako například přepadení, ukradení dokladů a osobních věcí, výbuch vulkánu, rozchod a krize v týmu, zdravotní problémy, starosti s vízem a mnoho dalších historek, které jsme si se zájmem vyposlechli.

Byl to velmi příjemně prožitý středeční podvečer. Touto formou cestovatelům děkujeme za jejich poutavé a barvité vyprávění nezapomenutelných zážitků, jež nás všechny udržovalo po celou dobu besedy aktivně a humorně naladěné. Budeme se těšit zase někdy na viděnou.

                                            Za kolektiv žáků a vychovatelů DM ISŠ COP Val. Meziříčí Michaela ZgabajováPřiložené fotografie