BYLI VYHLÁŠENI NEJLEPŠÍ MLADÍ CHEMICI ZLÍNSKÉHO KRAJE

BYLI VYHLÁŠENI NEJLEPŠÍ MLADÍ CHEMICI ZLÍNSKÉHO KRAJE 26 Dub

Dne 21. 4. 2021 proběhlo 3. kolo – regionální finále - soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR.

Jedná se o soutěž žáků 9. tříd základních škol. Vyhlašovatelem soutěže je Svaz chemického průmyslu ČR, spoluvyhlašovatelem Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a pořadatelem Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice. V tomto školním roce probíhá již její 14. ročník. Zlínský kraj se této soutěže účastní poosmé a organizace soutěže v tomto regionu se opět ujala ISŠ-COP Valašské Meziříčí.

Do soutěže se přihlásilo ze všech oslovených základních škol ze Zlínského kraje 13 škol.

V 1. kole soutěže, které proběhlo v říjnu, si téměř 350 žáků porovnalo své znalosti z chemie ve vědomostním testu. Test vypracovali při hodině chemie na své škole.

Do 2. kola, které se uskutečnilo formou online testu 26. 1. 2021, postoupili z každé školy 3 nejlepší žáci. Zúčastnilo se jej 34 žáků z 12 ZŠ.

Třicet nejúspěšnějších žáků postoupilo do 3. kola – regionálního finále - konaného 21. 4. 2021. V tomto krajském finále si soutěžící prověřili své chemické vědomosti opět formou online testu.

A jak to všechno dopadlo? Na 1. místě se umístila žačka ze ZŠ Luhačovice Kateřina Amálie Rumpíková. Stříbrnou příčku obsadila žačka Andrea Mikulášková opět ze ZŠ Luhačovice. Pomyslnou bronzovou medaili si odnesl Jan Zapletal ze ZŠ Vizovice. 4. místo obsadila Jindřiška Hrabinová opět ze ZŠ Luhačovice a 5. místo Tomáš Holčák ze ZŠ Šafaříkova z Valašského Meziříčí.

Všech 5 žáků získá za své umístění věcné ceny od sponzorů – DEZA, a.s., CS CABOT s.r.o. a KAYAKU SAFETY SYSTEMS EUROPE, a.s..

Vítězům blahopřejeme, všem soutěžícím žákům děkujeme za účast a pěti nejúspěšnějším přejeme, aby jim zasloužené ceny přinesly co nejvíce užitku v životě.

Na závěr je nutné dodat, že z regionálního finále postupují 3 nejlepší do celostátního finále, které se uskuteční 15. 6. 2021 v prostorách Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice. Držíme pěsti a přejeme co nejlepší umístění.