Beseda s pamětníkem holocaustu

Beseda s pamětníkem holocaustu 05 Dub

V pátek 1. dubna navštívila naši školu paní dr. Michaela Vidláková, která strávila část dětství v terezínském ghettu a patří k málu žijících pamětníků těchto událostí.

Autentické vyprávění doplněné obrazovým materiálem a dobovými fotografiemi ze soukromého archivu vzbudily u studentů velký ohlas. I přes svůj pokročilý věk si paní Vidláková zachovává optimismus a energii, kterou se na svých setkáních snaží předávat i mladým lidem.

O uvedení do problematiky holocaustu a antisemitismu se postaral pan Radek Hejret z české pobočky Mezinárodního křesťanského velvyslanectví Jeruzalém (ICEJ ČR), který besedu zahájil.

Takováto setkání pomáhají pochopit i problémy současného světa, protože projevy nesnášenlivosti, xenofobie či rasismu jsou i v naší společnosti stále aktuální.

Přejeme paní dr. Vidlákové pevné zdraví a doufáme, že ji budeme mít možnost opět u nás přivítat.