Integrovaná střední škola - Valašské Meziříčí


Rychlé odkazy: Mapa stránek Facebook Novinky RSS Textová verze stránky

English Deutsch Stránky v češtině
Aktuálně: Vyhlášení 4. kola přijímacího řízení pro šk. rok 2018/2019
 

Ocenění pedagogického pracovníka Zlínského kraje

Praktická maturita G4M

RADEGAST BIRELL CUP 2009

Cukráři a skládaný perník - 04.2012

Turtistický kurz 2015

Vítězové projektu "Hledáme mladé technické talenty" v Německu a Nizozemí

Fotosoutěž

Slavnostní vyřazení tříd KČ3, PŘC3

Více fotek najdete v fotogalerii.

Aktuality & novinky

Předvánoční Vídeň

  • Publikováno: Úterý 09.01.2018
  • Zařazení aktuality: Všeobecné
  • Shrnutí: Tradiční prohlídka sídla OSN a předvánoční Vídně
Předvánoční Vídeň

 

Dne 13. 12. 2017 se žáci naší školy zúčastnili výletu do předvánoční Vídně. Hlavním bodem programu bylo sídlo OSN. Organizace spojených národů dohlíží na světový mír a také usiluje o zlepšování situace dětí, mladých lidí, žen a dalších zranitelných skupin. Sídlí v New Yorku, Vídni, Ženevě a Nairobi. Kromě sídla OSN byla dalším bodem programu samozřejmě i prohlídka předvánoční Vídně.

 

Ráno jsme vyjeli v půl sedmé a díky pohodovému provozu na silnici jsme dojeli do Vídně o něco dříve a bez komplikací. Cesta nám trvala necelé 4 hodiny. Nejprve jsme navštívili Hundertwasserhausu, což je velmi známé a hojně navštěvované místo. Jeho architektem byl Freiendensreich Hundertwasser, který má i české kořeny. Původně stavba sloužila sociálně slabým lidem, ale stala se spíš známou turistickou atrakcí. Naproti Hundertwasserhausu stojí Hundertwasser Village, kterou jsme také navštívili. Po nákupu dárků a nezbytném fotu jsme se vydali na prohlídku sídla OSN.

 

 U vchodu proběhla nezbytná kontrola a poté se nás ujaly dvě průvodkyně. Jedna skupina měla slovenský výklad a druhá skupina absolvovala prohlídku v angličtině.  Ti z nás, kteří budou maturovat z anglického jazyka, si tak mohli ověřit svoje znalosti. A většinou byli spokojení, neměli problém s porozuměním. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací. V sídle OSN jsme také mohli vidět pravý měsíční kámen, Nobelovou cenu za mír a jiné zajímavosti. Nevšední zkušeností pro nás bylo, když jsme byli vzdálenými účastníky jednání OSN. Při naší návštěvě totiž právě probíhala konference. Poté, co jsme odevzdali návštěvní vizitky, nás čekal další bod programu. Autobus totiž zamířil k překrásnému paláci Schonbrunn, kde mnohé z nás nejvíce zaujaly překrásně upravené a rozlehlé zahrady.

 

Poslední zastávkou byla návštěva trhů na Radničním náměstí. Atmosféra byla úžasná, vše bylo krásně nazdobené a rozzářené, provoněné tradičním vánočním punčem. Je pravda, že Vídeň se může pochlubit nejhezčími vánočními trhy. Musíme konstatovat, že jsme si to náramně užili, teda až na tu zimu.

 

Po únavném dni jsme se v půl šesté večer naskládali do autobusu a vyrazili domů. Odjížděli jsme sice unavení, ale nasáklí skvělou náladou, kterou jsme mohli z části předat našim blízkým v podobě drobných dárků. Výlet se povedl a všichni jsme si odvezli plno krásných zážitků.

 

Tímto bychom chtěli poděkovat paní učitelce Hajné za skvělou organizaci a také paní učitelce Holotíkové a Tyšerové za dohled.

 

 

 

Autoři:

 

Barbora Kuchnová, třída N2

 

Adriana Skalková, Pavlína Bártková třída M3B

 

Michal Žemla, třída M1A

 

Karolína Vlčková, třída M2B

 


 
Integrovaná střední škola - Centrum odborné přípravy a Jazyková škola s právem státní jazyková zkoušky Valašské Meziříčí

Palackého 49
75701 Valašské Meziříčí
571 685 222
posta@isscopvm.cz

Fotky a videa
Domov mládeže