Integrovaná střední škola - Valašské Meziříčí


Rychlé odkazy: Mapa stránek Facebook Novinky RSS Textová verze stránky

English Deutsch Stránky v češtině
Aktuálně: Vyhlášení 4. kola přijímacího řízení pro šk. rok 2018/2019
 

Exkurze Deza a.s. (05.2011)

Juniorská barmanská soutěž AHOL CUP 2012

Gastronomická výstava (Lipsko, září 2011)

Olima 2015

Žákovský senát

EDISON

Profesní kvalifikace

Vánoční den

Více fotek najdete v fotogalerii.

Aktuality & novinky

Zahraniční partneři na ISŠ - COP VM

  • Publikováno: Úterý 28.11.2017
  • Zařazení aktuality: Všeobecné
  • Shrnutí: Připravili jsme pro naše zahraniční partnery bohatý program
Zahraniční partneři na ISŠ - COP VM

 

Ve dnech 1. – 6. října 2017 hostila ISŠ-COP VM zástupce odborného školství z Irska, Turecka, Portugalska a Velké Británie. Důvodem jejich návštěvy byl evropský program Erasmus+ - projekt TIP –  The Teaching Improvement Partnership Project, jehož hlavním tématem je zvyšování klíčových kompetencí žáků ve středním odborném studiu, zejména kompetence k zaměstnanosti. Projekt je zaměřen na výměnu informací, zkušeností a prezentací příkladů dobré praxe při výuce odborných předmětů. Cílem je zvýšení kompetencí pedagogů tak, aby dokázali při výuce propojit teoretické informace s reálným světem práce, aby uměli pracovat s informace o situaci na trhu práce a předávat je žákům.

 

Návštěva České republiky pro všechny začala nedělním příjezdem do Rožnova pod Radhoštěm a ubytováním v Hotelu Horal. Následujícího rána přivítal zahraniční hosty starosta města Valašské Meziříčí Bc. Robert Stržínek. V odpoledních hodinách navštívili provozy firem PWO Czech Republic a. s. a SCHOTT ČR, s. r. o.. Úterní dopoledne zahájili návštěvou firmy ROBE lightings, s. r. o. a prohlídkou Integrované střední školy – Centra odborné přípravy. Odpoledne absolvovali exkurzi v Rožnovských pivních lázních. Náročný program pokračoval ve středu dopolední návštěvou firmy ON Semiconductor Czech Republic, s.r.o. a odpolední prohlídkou Světa techniky v Ostravě – oblasti Dolních Vítkovic. V závěrečný den návštěvy byla na programu návštěva firem MP Krásno, a.s. a CS CABOT, spol. s r. o. a prohlídka Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Celá návštěva byla završena ve čtvrtek večer kulturní akcí s tradiční valašskou cimbálovou muzikou na Kolibě Kordulka.

 

Cíle projektu, což je výkon odborné praxe u zaměstnavatelů, stínování a partnerství školy s podniky, byla splněny a navíc doplněny o seznámení s valašskou historií a kulturou. Výstupem projektu je soubor se zjištěnými příklady dobré praxe v oblasti atraktivní výuky odborných předmětů a jejího propojení se světem práce a doporučení místním a národním úřadům v oblasti vzdělávání a školství a budou obsahovat návrhy na opatření v oblasti podpory propojení odborného vzdělávání se světem práce.

 

 Po Portugalsku byla návštěva České republiky druhou v pořadí, v nejbližší době proběhne vzdělávací pobyt ve Velké Británii. Ukončení projektu je naplánováno na začátek roku 2019.

 

 „Snažili jsme se pro své kolegy ze zahraničí připravit kvalitní odborný program, který by ukázal na vynikající vztahy a formy spolupráce naší školy s partnery, kteří pomáhají s přípravou žáků na budoucí povolání. Při závěrečném hodnocení celého týdne byli všichni účastníci velmi spokojeni nejen s bohatým programem, ale také vlídným přijetím ve všech navštívených firmách. Místy byli překvapeni skvělým zázemím, které škola a firmy žákům poskytují. Velmi se jim líbilo na Valašsku – příroda, tradice – které mohli malinko ochutnat.“ zhodnotil tuto část projektu Mgr. Petr Pavlůsek, ředitel ISŠ-COP VM.

 


 
Integrovaná střední škola - Centrum odborné přípravy a Jazyková škola s právem státní jazyková zkoušky Valašské Meziříčí

Palackého 49
75701 Valašské Meziříčí
571 685 222
posta@isscopvm.cz

Fotky a videa
Domov mládeže