Integrovaná střední škola - Valašské Meziříčí


Rychlé odkazy: Mapa stránek Facebook Novinky RSS Textová verze stránky

English Deutsch Stránky v češtině
Aktuálně: Vyhlášení 4. kola přijímacího řízení pro šk. rok 2018/2019
 

Pomaturitní studium 2012/2013

Exkurze - strojaři 03.2012

Pomaturitní studium 2015/2016

Olima 2015

Turtistický kurz 2015

Olima 2015

Fotografie tříd 2011 - 2012

Exkurze do pivovaru

Více fotek najdete v fotogalerii.

Aktuality & novinky

Úspěch pekařů a cukrářů z ISŠ – COP Valašské Meziříčí

  • Publikováno: Pátek 13.10.2017
  • Zařazení aktuality: Všeobecné
  • Shrnutí: Soutěž o nejlepší Valašský frgál na Gastrofestivalu ve Velkých Karlovicích
Úspěch pekařů a cukrářů z ISŠ – COP Valašské Meziříčí

 

Žáci oborů Pekař a Cukrář na ISŠ – COP ve Valašském Meziříčí se společně se svými vyučujícími blýskli v Soutěži o nejlepší Valašský frgál na Gastrofestivalu ve Velkých Karlovicích. Důkazem toho je vynikající 3. místo. Přitom konkurence byla opět velká. V soutěži se objevilo celkem 68 vzorků. A obstát v takové konkurenci není vůbec jednoduché. Naši žáci se již tradičně zúčastnili této prestižní soutěže, která právem patří mezi nejoblíbenější akce na Karlovském gastrofestivalu. Do soutěže jsme přihlásili tvarohový, makový, ořechový a hruškový frgál. Právě hruškový frgál si v nabité konkurenci vedl nejlépe. Na jeho přípravě se podíleli nejen žáci, ale i učitelé odborného výcviku. Upéct takový frgál není jen tak. Nejen, že musí mít koláč přesné parametry velikost 30 cm a váhu okolo 600 g. Jeho chuť a vůně musí být vyvážená a harmonická po použitých surovinách. Náplň na hruškové koláče si připravujeme sami. Ze sušených hrušek, které se uvaří, pomelou a podle osvědčeného receptu dohotoví.

 

 

Žáci, kteří se připravují v učebním oboru Cukrář, Pekař dlouhodobě dosahují u odborné i laické komise skvělých výsledků. Například v loňském roce jsme na Pekařské sobotě v Rožnově pod Radhoštěm získali zaslouženě první místo a byli jsme vyhodnoceni jako Nejlepší pekárna ve Valašském království roku 2016. Toto umístění není náhodné, jelikož v roce 2015 jsme obdrželi ve stejné soutěži druhé místo.

 

V rámci naší koly je zaveden i prodej cukrářských a pekařských výrobků pro veřejnost. Každý, kdo by chtěl ochutnat naše výrobky, si je může objednat a zakoupit v naší prodejně.

 

Opět se ukázalo, že investice do nového vybavení pro výuku oborů pekař a cukrář nese své ovoce. Žáci se učí pracovat pod vedením skvělých odborníků s moderní technikou a tím jsou položeny základy pro jejich profesní růst.

 

 

 

Mgr. Dagmar Zetková


 
Integrovaná střední škola - Centrum odborné přípravy a Jazyková škola s právem státní jazyková zkoušky Valašské Meziříčí

Palackého 49
75701 Valašské Meziříčí
571 685 222
posta@isscopvm.cz

Fotky a videa
Domov mládeže