Integrovaná střední škola - Valašské Meziříčí


Rychlé odkazy: Mapa stránek Facebook Novinky RSS Textová verze stránky

English Deutsch Stránky v češtině
Aktuálně: Vyhlášení 4. kola přijímacího řízení pro šk. rok 2018/2019
 

Pomaturitní studium 2011/2012

Zážitková dopoledne 2011/2012

Amundsen Valmezu Cup 2010

Tradice kysaného zelí na Valašsku (03.2011)

Lucie Krejčí 09.2013

Taneční 2015-2016

RADEGAST BIRELL CUP 2009

Chemická soutěž + vyhodnocení - 01.2014

Více fotek najdete v fotogalerii.

Aktuality & novinky

Nová spolupráce na Slovensku úspěšně navázána

  • Publikováno: Pátek 28.04.2017
  • Zařazení aktuality: Potravinářské obory
  • Shrnutí: Naše dlouhodobé vztahy s partnery na Slovensku se podařilo příjemně rozvinout.
Nová spolupráce na Slovensku úspěšně navázána

Ve dnech 8. a 9. dubna 2017 jsme přijali pozvání slovenské střední školy jako jednoho z hlavních organizátorů akce Mezinárodné oslavy príchodu jari. Církevná středná odborná škola sv. Jozafáta společně s Trebiškovským kaštieľom uspořádala akci zaměřenou na zachování velikonočních zvyků a tradic a prezentaci kultury regionu. V rámci tohoto dvoudenního setkání tak střední školy s gastronomickým zaměřením z České republiky, Ukrajiny, Polska, Maďarska a Slovenska prezentovali své výrobky a byla připravena i ochutnávka pro více než 800 návštěvníků z města Trebišov, které leží v Zemplínském regionu východního Slovenska. Návštěvníci, kteří ochutnali regionální produkty, se zároveň mohli zúčastnit hlasování o „Nejlepší celkový dojem z prezentace na dané téma a mohli vidět i ukázky slavnostních tabulí různých zemí. K této přehlídce neodmyslitelně patří i ukázky různých technik malování a tvorby kraslic spojené s jejich výstavou.
Naše výprava byla tvořena dvěma učiteli odborných předmětů a čtyřmi žáky. S sebou jsme přivezli na ukázku i ochutnání valašský frgál, mazanec, škvarkovou pomazánku, klobásy, kváskový chléb a drobné slané sýrové pečivo - vše vyrobeno našimi žáky. Nejenom že báječně reprezentovali naši školu a celý region Valašska, ale měli možnost si z této oblasti odvézt i zkušenosti spojené s výrobou a chutí tokajského vína, které je tak typické právě pro tuto oblast.
„Jsem nesmírně rád za toto setkání, byli jsme velice mile přijati a podařilo se najít společné myšlenky, které by do budoucna vedly k vzájemné výměnné praxi pro gastronomické obory. Pro naše studenty to bude příležitost seznámit se s oblastí východního Slovenska a jejích zajímavou historií, ale hlavně zde vidím velkou příležitost podívat se blíž na výrobu tokajského vína, které je celosvětově výjimečné a nelze jej najít nikde jinde, než na Slovensku a Maďarsku. Děkuji svým kolegům a žákům za skvělou prezentaci našich výrobků a své práce. Není asi překvapením, že nejzajímavějším a nejžádanějším byl pro návštěvníky těchto oslav náš valašský frgál," vyhodnotil ředitel školy Mgr. Petr Pavlůsek.


 
Integrovaná střední škola - Centrum odborné přípravy a Jazyková škola s právem státní jazyková zkoušky Valašské Meziříčí

Palackého 49
75701 Valašské Meziříčí
571 685 222
posta@isscopvm.cz

Fotky a videa
Domov mládeže