Integrovaná střední škola - Valašské Meziříčí


Rychlé odkazy: Mapa stránek Facebook Novinky RSS Textová verze stránky

English Deutsch Stránky v češtině
Aktuálně: Vyhlášení 4. kola přijímacího řízení pro šk. rok 2018/2019
 

Exkurze chemiků ve společnosti DEZA a.s.

Adaptační kurz

Svačina roku s Rio Mare

Vánoční jarmark - 12.2013

Chemická soutěž + vyhodnocení - 01.2014

Pomaturitní studium 2012/2013

Recitace - Prostějov

Imatrikulace

Více fotek najdete v fotogalerii.

Aktuality & novinky

Gastro Junior Brno 2017

  • Publikováno: Pátek 10.02.2017
  • Zařazení aktuality: Všeobecné
  • Shrnutí: Ve dnech 19. - 21. ledna 2017 se konalo Mezinárodní mistrovství České republiky soutěže mladých odborníků v gastronomii
Gastro Junior Brno 2017

Ve dnech 19. - 21. ledna 2017 se na brněnském výstavišti konalo Mezinárodní mistrovství České republiky soutěže mladých odborníků v oblasti gastronomie. Soutěž je určena pro žáky středních odborných škol s gastronomickým zaměřením. Naši školu reprezentovala žákyně třetího ročníku Hana Číhalová.

Pravidla soutěže jsou velmi náročná, vyžadují od soutěžících znalosti základních úprav, vhodnou kombinaci surovin, pohotovost a zručnost. Soutěžící si 30 minut před začátkem soutěže losuje tzv. Black box obsahující jednu základní surovinu (některý z druhů masa, ryb či zvěřiny) a tři další suroviny. Z těchto ingrediencí musí za 45 minut připravit 4 porce teplého pokrmu. Po celou dobu jsou sledováni komisí kuchařů. Kontroluje se nejen práce, ale i dodržování hygienických předpisů.

Hana si vylosovala vepřové karé, kedlubnu, smetanu a kukuřici. Z těchto surovin připravila následující pokrm: vepřové karé v koriandrovo - hořčicové marinádě v bylinkovém obalu, fenyklo - bramborové pyré, masovou kroketu v mandlovém obalu, glazírovanou zeleninu, demi - glace s červeným vínem a smetanovou espumu. Za svůj pokrm získala stříbrné ocenění.

Bc. Marie Paprstkářová


 
Integrovaná střední škola - Centrum odborné přípravy a Jazyková škola s právem státní jazyková zkoušky Valašské Meziříčí

Palackého 49
75701 Valašské Meziříčí
571 685 222
posta@isscopvm.cz

Fotky a videa
Domov mládeže