Integrovaná střední škola - Valašské Meziříčí


Rychlé odkazy: Mapa stránek Facebook Novinky RSS Textová verze stránky

English Deutsch Stránky v češtině
Aktuálně: Vyhlášení 4. kola přijímacího řízení pro šk. rok 2018/2019
 

Fotosoutěž

Knihovna

Exkurze - strojaři 03.2012

Adaptační kurz

Projekt "Robotika nezná hranice" (03.2011)

Slavnostní vyřazení tříd D3A, D3C

Juniorská barmanská soutěž AHOL CUP 2012

Profesní kvalifikace

Více fotek najdete v fotogalerii.

Aktuality & novinky

Předvánoční Vídeň nezklamala

  • Publikováno: Úterý 20.12.2016
  • Zařazení aktuality: Všeobecné
  • Shrnutí: Hlavním cílem této exkurze bylo sídlo OSN
Předvánoční Vídeň nezklamala

Dne 9. 12. 2016 se žáci Integrované střední školy ve Valašském Meziříčí vydali na tématický zájezd do předvánoční Vídně. Hlavním bodem programu byla návštěva sídla OSN ve Vídni, jež je jedním z hlavních sídel Organizace spojených národů. Další jsou v New Yorku, Ženevě a Nairobi.
Vyjeli jsme v 6:30 hod. a do Vídně jsme dorazili okolo 11. hodiny a poté jsme se přesunuli do budovy OSN.
Prohlídka trvala přibližně do jedné hodiny. Měli jsme velmi sympatickou paní průvodkyni, která nás seznámila se strukturou a fungováním OSN a s důležitými globálními tématy. Také jsme viděli Nobelovu cenu, kterou OSN obdržela v roce 2005. Dále jsme si vyfotili zajímavé exponáty v Centru využití vesmíru věci - např. pravý měsíční kámen a rovněž jsme si mohli prohlédnout humanitární stan. Nevšední zkušeností pro nás ale bylo, když jsme byli přímo účastni jednání OSN. Myslíme, že autentický zážitek byl velmi poučný a určitě si jej každý nesmírně užil.
Naše exkurze v sídle OSN ve Vídni byla zajímavá i tím, že v době naší návštěvy zde na nádvoří odkryl novou sochu sám generální tajemník OSN. Bohužel, toho jsme neviděli, pouze novináře a kameramany.
Poté jsme se přesunuli autobusem k Hundertwasserhausu, což je jedno ze známých míst ve Vídni. Původně byla tato stavba určena sociálně slabým lidem, ale nakonec se stala známou turistickou atrakcí. Vídeň se jí může pyšnit od roku 1985, kdy byla stavba dokončena. Dále jsme obdivovali barokní zámek Schönbrunn. Zde jsme mohli vidět upravené okolí, rozlehlé zahrady a monumentální sochy. Na konci exkurze jsme navštívili vánoční trhy na Radničním náměstí. Bylo krásné sledovat, jak se postupně stmívá a jak je vše rozzářené. Nakonec jsme v 17:30 hod. odjeli zpět domů. Cesta uběhla velmi rychle a všichni jsme se vrátili v pořádku. Podle našeho názoru se exkurze povedla a mnoho žáků si odvezlo plno krásných zážitků.
Tímto bychom chtěli poděkovat paní učitelce Hajné za skvělou organizaci a také paní učitelce Bolechové a Tyšerové za dohled.

Autoři: Lucie Jakubíková, Denisa Silná, Václav Chromík


 
Integrovaná střední škola - Centrum odborné přípravy a Jazyková škola s právem státní jazyková zkoušky Valašské Meziříčí

Palackého 49
75701 Valašské Meziříčí
571 685 222
posta@isscopvm.cz

Fotky a videa
Domov mládeže