Integrovaná střední škola - Valašské Meziříčí


Rychlé odkazy: Mapa stránek Facebook Novinky RSS Textová verze stránky

English Deutsch Stránky v češtině
Aktuálně: Vyhlášení 4. kola přijímacího řízení pro šk. rok 2018/2019
 

Gastro Junior NOWACO CUP (listopad 2011)

Zážitková dopoledne 2011/2012

Cukráři - seminár 02.2014

Pomaturitní studium 2008/2009

Fotosoutěž

Valašský jarmark - 12.2012

Jablečný den na ISŠ

Pomaturitní studium 2014/2015

Více fotek najdete v fotogalerii.

Aktuality & novinky

Knihy pro všechny

  • Publikováno: Pondělí 31.10.2016
  • Zařazení aktuality: Všeobecné
  • Shrnutí: žáci školy mají možnost navštívit knihovnu bez knihovníka
Knihy pro všechny

Pod tímto názvem se skrývá projekt, který má studentům a žákům ISŠ - COP ve Valašském Meziříčí pomoci najít cestu ke knihám. Inspirovány pokusy s volným režimem půjčování knih na veřejných místech vytvořily vyučující českého jazyka skutečně otevřenou knihovnu - ve vestibulu školy je umístěna knihovna bez knihovníka. Čtenáři si mohou volně vybírat knihy k přečtení ve volných chvílích ve škole i doma. Nikdo po nich nežádá registraci, nikdo je nenabádá, aby sahali po direktivně nařízených titulech. Výpůjční řád má jednoduchá pravidla: půjč si, co chceš, vrať, kdy chceš. Důležité je, aby kniha bavila. Je zde vše - klasika, detektivky, dobrodružná literatura i zamilované romány.
A kde se knihy vzaly? Jednak z bývalé školní knihovny, jednak z darů těch, kterým doma knihy vypadávaly z přetékajících knihoven, popřípadě už je neoslovovaly. A tak je postoupili těm, kterým mohou přinést potěšení i poučení. Že se to daří, bylo zřejmé už při prvním doplňování knih do regálů; studenti je vzápětí prohlíželi, rovnali si hromádky a u kávy z místního automatu v nich zvědavě listovali.
Jestliže tato akce podnítí byť jednoho mladého člověka k tomu, aby znovu sáhl po knize, má smysl v této iniciativě pokračovat.


 
Integrovaná střední škola - Centrum odborné přípravy a Jazyková škola s právem státní jazyková zkoušky Valašské Meziříčí

Palackého 49
75701 Valašské Meziříčí
571 685 222
posta@isscopvm.cz

Fotky a videa
Domov mládeže