Integrovaná střední škola - Valašské Meziříčí


Rychlé odkazy: Mapa stránek Facebook Novinky RSS Textová verze stránky

English Deutsch Stránky v češtině
Aktuálně: Vyhlášení 4. kola přijímacího řízení pro šk. rok 2018/2019
 

Soutěž strojařů "Najdi svůj talent" - 04.2012

Projekt "DEZA očima studentů" - vyhodnocení (05.2011)

Vyřezávání ZŠ Krhová

Den zdraví 2013

Moučník - 12-2014

Turistický kurz Karolinka 09.2013

Stolní fotba - 02.2014

Den zdraví 2013

Více fotek najdete v fotogalerii.

Aktuality & novinky

Finále projektu mobility žáků na ISŠ-COP Valašské Meziříčí

  • Publikováno: Úterý 03.05.2016
  • Zařazení aktuality: Všeobecné
Finále projektu mobility žáků na ISŠ-COP Valašské Meziříčí


S blížícím se závěrem školního roku vrcholí také termíny ročních projektů mobility osob v odborném vzdělávání, které již třetím rokem zastřešuje vzdělávací program Evropské unie Erasmus+. Aktuální období dokončování projektu je vhodná doba pro rekapitulaci a sdílení výsledků.
Integrovaná střední škola - Centrum odborné přípravy ve Valašském Meziříčí navázala na úspěšnou účast v projektech Leonardo da Vinci a díky grantu z prostředků EU mohla opět vyslat skupinu dvaceti žáků na čtrnáctidenní pracovní stáž do zahraničí, přesněji do španělského Martosu. Ve spolupráci s naším partnerem Europroyectos Leonardo da Vinci byla pro žáky oborů Mechanik strojů a zařízení, Mechanik elektrotechnik a Chemik operátor připravena pracovní náplň v osmi menších místních firmách.
Různorodá náplň odborné praxe vyhovovala jak plněním školních vzdělávacích programů, tak poža-davkům našich sociálních partnerů a budoucích zaměstnavatelů absolventů školy. Ti mimo odborných dovedností požadují právě reálné pracovní zkušenosti, což bylo opět zřetelně řečeno na březnovém kolegiu, které pravidelně pořádá ředitel školy Mgr. Petr Pavlůsek pro setkávání sociálních partnerů. Vzhledem k celoevropské působnosti řady firem v regionu jsou cenné právě ty zahraniční. Změna pracovního prostředí přinesla také činnosti nad rámec běžných praxí konaných v podnicích v průběhu studia. Ředitel školy seznámil účastníky kolegia s výsledky stáže a také dalšími projektovými záměry.
Mezi touto událostí a vlastní podzimní mobilitou proběhly další aktivity, ve kterých účastníci stáže se svým působením ve Španělsku seznámili žáky školy, návštěvníky školního webu, facebookového účtu a čtenáře školního časopisu prostřednictvím tematických článků a fotodokumentace. Sami žáci moderovali besedu s mladšími spolužáky a potenciálními účastníky příštích mobilit a prezentovali jim své získané zkušenosti.
Výsledky vzdělávací aktivity byly účastníkům uznány certifikátem vystaveným zahraničním partnerem a dále prostřednictvím mezinárodního certifikátu Europass-mobility. Věříme, že na úspěšný grant navážeme a příští rok vyjedou za novými zkušenostmi další žáci školy.
Ing. Martin Sadílek


 
Integrovaná střední škola - Centrum odborné přípravy a Jazyková škola s právem státní jazyková zkoušky Valašské Meziříčí

Palackého 49
75701 Valašské Meziříčí
571 685 222
posta@isscopvm.cz

Fotky a videa
Domov mládeže