Integrovaná střední škola - Valašské Meziříčí


Rychlé odkazy: Mapa stránek Facebook Novinky RSS Textová verze stránky

English Deutsch Stránky v češtině
Aktuálně: Vyhlášení 4. kola přijímacího řízení pro šk. rok 2018/2019
 

Taneční 2015-2016

Svačina roku Rio Mare 2014

Stolní tenis - listopad 2011

Vítězové projektu "Hledáme mladé technické talenty" v Německu a Nizozemí

Erasmus

Turistický kurz Karolinka 09.2013

Lyžařský kurz 2010

Kroměřížská koktejlová soutěž 2013

Více fotek najdete v fotogalerii.

Aktuality & novinky

Naděje pro Bangladéš

  • Publikováno: Úterý 15.03.2016
  • Zařazení aktuality: Všeobecné
  • Shrnutí: Dne 10. března 2016 se aula školy stala místem konání besedy Naděje pro Bangladéš
Naděje pro Bangladéš

Dne 10. března 2016 se aula školy stala místem konání besedy Naděje pro Bangladéš, která nás obohatila o spoustu nových a zajímavých informací. Naši školu navštívili zástupci humanitární organizace ADRA paní Petra Nováková a pan František Tomanec.
Ing. Petra Nováková je vedoucí projektu Paprsky naděje zabývajícího se zprostředkováním vzdělání (tzv. adopcí na dálku) pro nejchudší děti z Bangladéše. Nejlidnatější zemi světa v rámci monitorovacích misí také několikrát osobně navštívila.
Bangladéš patří mezi nejchudší státy světa. V této asijské zemi žije více než 40 % populace pod hranicí chudoby. Školní docházka je sice povinná, ale přesto gramotnost populace nedosahuje ani 50 %. Je to díky neexistenci škol na venkově a velkým výdajům za školné, které si rodiny nemohou dovolit. Přitom vzdělání může pro děti znamenat lepší budoucnost. A právě projekt s názvem Paprsky naděje má pomoci chudým dětem z Bangladéše získat vzdělání.
Vyprávění bylo doplněno promítáním fotografií z cest po Bangladéši. Během besedy se řešila také politická, sociální a ekonomická situace nejnuznější asijské země. Žáci mohli díky fotografiím nahlédnout do kraje, který vede mimo obvyklé turistické destinace.

 

Foto Jan Bureš, S3M


 
Integrovaná střední škola - Centrum odborné přípravy a Jazyková škola s právem státní jazyková zkoušky Valašské Meziříčí

Palackého 49
75701 Valašské Meziříčí
571 685 222
posta@isscopvm.cz

Fotky a videa
Domov mládeže