Integrovaná střední škola - Valašské Meziříčí


Rychlé odkazy: Mapa stránek Facebook Novinky RSS Textová verze stránky

English Deutsch Stránky v češtině
Aktuálně: Vyhlášení 2. kola přijímacího řízení pro šk. rok 2018/2019
 

Slavnostní otevření nově zateplené školy

Vánoční jarmark - 12.2013

Slavnostní vyřazení tříd S4M, CHE4M, E4M, N2A

Taneční 2015-2016

Cukráři - seminár 02.2014

Dýňová carvingová show - 09.2013

GASTRO HRADEC CARVING CUP

Slavnostní vyřazení třídy ČK3

Více fotek najdete v fotogalerii.

Aktuality & novinky

Naděje pro Bangladéš

  • Publikováno: Úterý 15.03.2016
  • Zařazení aktuality: Všeobecné
  • Shrnutí: Dne 10. března 2016 se aula školy stala místem konání besedy Naděje pro Bangladéš
Naděje pro Bangladéš

Dne 10. března 2016 se aula školy stala místem konání besedy Naděje pro Bangladéš, která nás obohatila o spoustu nových a zajímavých informací. Naši školu navštívili zástupci humanitární organizace ADRA paní Petra Nováková a pan František Tomanec.
Ing. Petra Nováková je vedoucí projektu Paprsky naděje zabývajícího se zprostředkováním vzdělání (tzv. adopcí na dálku) pro nejchudší děti z Bangladéše. Nejlidnatější zemi světa v rámci monitorovacích misí také několikrát osobně navštívila.
Bangladéš patří mezi nejchudší státy světa. V této asijské zemi žije více než 40 % populace pod hranicí chudoby. Školní docházka je sice povinná, ale přesto gramotnost populace nedosahuje ani 50 %. Je to díky neexistenci škol na venkově a velkým výdajům za školné, které si rodiny nemohou dovolit. Přitom vzdělání může pro děti znamenat lepší budoucnost. A právě projekt s názvem Paprsky naděje má pomoci chudým dětem z Bangladéše získat vzdělání.
Vyprávění bylo doplněno promítáním fotografií z cest po Bangladéši. Během besedy se řešila také politická, sociální a ekonomická situace nejnuznější asijské země. Žáci mohli díky fotografiím nahlédnout do kraje, který vede mimo obvyklé turistické destinace.

 

Foto Jan Bureš, S3M


 
Integrovaná střední škola - Centrum odborné přípravy a Jazyková škola s právem státní jazyková zkoušky Valašské Meziříčí

Palackého 49
75701 Valašské Meziříčí
571 685 222
posta@isscopvm.cz

Fotky a videa
Domov mládeže