Integrovaná střední škola - Valašské Meziříčí


Rychlé odkazy: Mapa stránek Facebook Novinky RSS Textová verze stránky

English Deutsch Stránky v češtině
Aktuálně: Vyhlášení 4. kola přijímacího řízení pro šk. rok 2018/2019
 

Pomaturitní studium 2012/2013

Rozvoj podnikatelských dovedností na SŠ ve ZK (04.2011)

Praktická maturita G4M

seminář SUSHI

Moravský pohár - 04.2015

Slavnostní vyřazení tříd S4M, CHE4M, E4M, N2A

Juniorská barmanská soutěž - 03.2013

Více fotek najdete v fotogalerii.

Aktuality & novinky

Mladý chemik

  • Publikováno: Čtvrtek 10.03.2016
  • Zařazení aktuality: Všeobecné
  • Shrnutí: Celostátní soutěž Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR

Mladý chemik zaznamenal rekordní účast: soutěžilo dvanáct tisíc žáků
Celostátní soutěž Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR se těší stále větší popularitě. Na regionální úrovni se letošního klání zúčastnilo téměř dvanáct tisíc žáků základních škol. Čtyřicet nejlepších postoupilo do celostátního finále.
Soutěž je určena žákům devátých tříd a jejím cílem je představit chemii jako perspektivní studijní i pracovní obor. Oblastní kola probíhala od října loňského roku v deseti pořadatelských centrech a skládala se z testu teoretických znalostí a prověrky laboratorních dovedností. Míra účasti v druhém kole, jež pořádaly střední odborné školy v jednotlivých regionech, rozhodla o počtu postupujících do celostátního finále. Nejvíce finalistů získala SPŠCH Pardubice, kterou bude reprezentovat šest soutěžících. Po pěti žácích vyšle SPŠCH Brno a MSŠCH Praha, čtyři pak SOŠTZ Lovosice, SPŠ Hranice, SPŠCHG Ostrava a ISŠ-COP Valašské Meziříčí. Tři postupující připadli SŠLCH Olomouc a SUPŠ Karlovy Vary, dva finalisté budou zastupovat SPŠ Otrokovice. „Stále rostoucí obliba Mladého chemika je dána jednak zábavným charakterem soutěže a jednak hodnotnými cenami, které lze získat už během oblastních kol. Za to patří poděkování všem firmám a společnostem, podporujícím klání v domovských regionech," vysvětluje Gabriela Čebišová z agentury Czech marketing, která soutěž organizačně zajišťuje.
Čtvrtý ročník celostátního finále se uskuteční 1. června 2016 v prostorách Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice. Soutěžící absolvují test teoretických znalostí a zkoušku praktických dovedností v laboratoři. „Zadání teoretické i praktické části úloh je týmovou prací pedagogů naší fakulty. Při tvorbě otázek respektujeme Rámcový vzdělávací program pro základní vzdělávání, takže finalisté by neměli narazit na neprobíranou látku. Všem učitelům také s předstihem rozešleme tematické okruhy, aby své žáky mohli na finále připravit," přibližuje Petr Kalenda, děkan pořádající fakulty. Účastníci celostátního finále ale nebudou jen soutěžit. „Nabízíme soutěžícím kompletní ochutnávku studentského života. Čeká je práce v nejmodernějších laboratořích, konzultace se špičkovými odborníky, stravování v menze i ubytování na kolejích. Někteří si navíc odnesou příslib prospěchového stipendia v případě pozdějšího studia na naší fakultě. Věříme totiž, že mnozí z finalistů se k nám po maturitě vrátí, aby zde završili své vzdělání," doplňuje profesor Kalenda.
Slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen se uskuteční v den finále v prostorách fakulty. „Kromě přitažlivého zábavného programu se finalisté mohou těšit na velmi atraktivní ceny. Ti nejlepší získají iPad, dotykový mobilní telefon nebo elektronickou čtečku. Za to je třeba poděkovat Svazu chemického průmyslu ČR, který je generálním partnerem celostátního finále," podotýká Gabriela Čebišová za organizátory.
Soutěž Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR je největším oborovým kláním svého druhu a probíhá za podpory řady významných firem a společností. „Snažíme se o funkční propojení všech stupňů školství s průmyslovým sektorem a jeho potřebami. Naším dlouhodobým cílem je zajištění plynulé generační obměny technicky vzdělaných odborníků, tolik chybějících na současném trhu práce. Je proto potěšující, že Mladý chemik zásadním způsobem přispívá k vnímání chemie jako oboru, který je schopen nabídnout nejen kvalitní vzdělání, ale i jistotu dobrého pracovního uplatnění," uzavřel ředitel SCHP ČR Ivan Souček.
Více informací na www.mladychemikcr.cz


 
Integrovaná střední škola - Centrum odborné přípravy a Jazyková škola s právem státní jazyková zkoušky Valašské Meziříčí

Palackého 49
75701 Valašské Meziříčí
571 685 222
posta@isscopvm.cz

Fotky a videa
Domov mládeže