Integrovaná střední škola - Valašské Meziříčí


Rychlé odkazy: Mapa stránek Facebook Novinky RSS Textová verze stránky

English Deutsch Stránky v češtině
Aktuálně: Vyhlášení 4. kola přijímacího řízení pro šk. rok 2018/2019
 

Adaptační kurz

Naše učebny

Tradice SLOVENSKO duben 2010

Gastrofestival 2009

Imatrikulace

GASTRO HRADEC CARVING CUP

Slavnostní vyřazení tříd D3A, D3C

Turisťák v Rajnochovicích (září 2011)

Více fotek najdete v fotogalerii.

Aktuality & novinky

Na ISŠ – COP odměnili nejlepší mladé chemiky Zlínského kraje

  • Publikováno: Čtvrtek 04.02.2016
  • Zařazení aktuality: Všeobecné
  • Shrnutí: Dne 26. 1. 2016 proběhlo na ISŠ - COP vyhlášení vítězů „Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR
Na ISŠ – COP odměnili nejlepší mladé chemiky Zlínského kraje

Dne 26. 1. 2016 proběhlo na ISŠ - COP slavnostní vyhlášení vítězů krajského kola soutěže „Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR".

Jedná se o soutěž žáků 9. tříd základních škol. Realizátorem soutěže je společnost Czech marketing, s.r.o. a pořadatelem soutěže Střední průmyslová škola chemická v Pardubicích a Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice. V tomto školním roce probíhá již její 9. ročník. Největší soutěž svého druhu probíhá v letošním školním roce již podruhé celostátně. Zlínský kraj se této soutěže účastní potřetí a organizace soutěže v tomto regionu se opět ujala naše škola. Záštitu nad soutěží ve Zlínském kraji převzal PaedDr. Petr Navrátil - radní pro oblast školství, mládeže a sportu Zlínského kraje.

Do soutěže se v říjnu přihlásilo ze 104 oslovených ZŠ ze Zlínského kraje a okresu Nový Jičín 26 základních škol.

V 1. kole soutěže, které proběhlo v listopadu, si celkově 611 žáků porovnalo své znalosti z chemie ve vědomostním testu. Test vypracovali při hodině chemie na své ZŠ.

Do 2. kola, které se uskutečnilo 15. 12. 2015, postoupili z každé školy 3 nejlepší žáci. Toto kolo proběhlo v aule ISŠ - COP a formou testu si soutěžící prověřili teoretické znalosti z chemie.

Třicet jedna nejúspěšnějších z 16 ZŠ postoupilo do 3. kola - regionálního finále konaného 26. 1. 2016.
V tomto krajském finále si soutěžící prověřili praktické dovednosti v chemických laboratořích školy. Celkový výsledek se pak skládal z výsledků 2. a 3. kola. Zároveň v tento den proběhlo v aule školy i slavnostní vyhlášení vítězů regionálního kola a předání hodnotných cen za přítomnosti zástupce sponzora Ing. Ladislava Haikera ze společnosti DEZA, a.s., 2. místostarostky Valašského Meziříčí PaedDr. Yvony Wojaczkové i médií.

A jak to všechno dopadlo? Na 1. místě se umístila žákyně ze ZŠ Luhačovice Anna Hýsková pod vedením Mgr. Mileny Švagerové a za své umístění obdržela tablet. Stříbrnou příčku obsadila žákyně ze ZŠ Šafaříkova ve Val. Meziříčí Tereza Šimsová vedená Mgr. Janou Veselou, která za své umístění získala rovněž tablet. Pomyslnou bronzovou medaili si odnesl Jakub Holčák opět ze ZŠ Šafaříkova, který byl oceněn outdoorovou kamerou. 4. místo a pomyslnou „bramborovou" medaili získala žákyně Adéla Kratochvílová ze ZŠ Vizovice pod vedením Ivany Valendinové. Pro žáky, kteří se nedostali na stupně vítězů, byly přichystány sluchátka Genius a drobné upomínkové předměty.

Vítězům blahopřejeme, všem soutěžícím žákům děkujeme za účast a přejeme, aby jim zasloužené ceny přinesly co nejvíce užitku nejen při dalším vzdělávání.

Na závěr nutno dodat, že z regionálního finále postupují 4 nejlepší do celostátního finále, které se uskuteční 16. června 2016 v prostorách Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice. Držíme pěsti a přejeme co nejlepší umístění.

Jménem všech soutěžících bychom touto cestou rádi poděkovali společnostem DEZA, a.s. a CS Cabot, s.r.o. za sponzorský dar určený na zakoupení cen pro vítěze a účastníky krajského finále.

 

Soubor ke stažení: Výsledková listina
Velikost 21 kB | Aktulizováno 08/02/16 | Typ Adobe AcroRead (PDF)
Přiložená galerie obsahuje celkem 8 fotek | Zobrazit všechny fotky
Náhodný výběr fotek z kategorie Mladý chemik - finále. Pro zobrazení celé galerie klikněte zde.

 
Integrovaná střední škola - Centrum odborné přípravy a Jazyková škola s právem státní jazyková zkoušky Valašské Meziříčí

Palackého 49
75701 Valašské Meziříčí
571 685 222
posta@isscopvm.cz

Fotky a videa
Domov mládeže