Integrovaná střední škola - Valašské Meziříčí


Rychlé odkazy: Mapa stránek Facebook Novinky RSS Textová verze stránky

English Deutsch Stránky v češtině
Aktuálně: Vyhlášení 4. kola přijímacího řízení pro šk. rok 2018/2019
 

Den Země 2013

Hledáme mladé technické talenty - krajské kolo 03/2012

Život ve škole

Pomaturitní studium 2006/2007

Lucie Krejčí 09.2013

Pekařská sobota 2013

Fotosoutěž

Studentské prezidentské volby 2012

Více fotek najdete v fotogalerii.

Aktuality & novinky

Jak projít střední školou bez problémů? Na ISŠ-COP ve Valašském Meziříčí znají recept.

  • Publikováno: Pátek 03.10.2014
  • Zařazení aktuality: Projekty
  • Shrnutí: Intervenční centrum poskytuje žákům bezpečné prostředí pro sdělení problémů, které je tíží, a pomoc s jejich řešením.

V srpnu 2011 zahájila ISŠ-COP realizaci projektu „Střední školou bez problémů", který byl financovaný z fondů EU v rámci operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.
Jednalo se o pilotní projekt, ve kterém se pedagogičtí pracovníci školy učili aplikovat komunikační strategie, které byly úspěšně ověřeny ve zdravotnictví a v oblasti sociální prevence u dospělých a dospívajících. Metody tzv. časné identifikace a krátké intervence rizikového chování přinesly pedagogům nové praktické dovednosti, které jim pomáhají v jejich nelehké práci s mládeží. Jednalo se především o principy efektivní komunikace, otevřeného naslouchání a respektování partnera.
Druhým pilířem projektu byl vznik Intervenčního centra, které mělo a stále má za cíl přímo pomáhat studentům.
Realizace projektu „Střední školou bez problémů" byla ukončena v únoru 2013. Činnost Intervenčního centra však pokračuje i nadále. Za celou dobu jeho fungování ho navštívilo 243 žáků naší školy. Někdy se jednalo o jednorázové setkání, další docházeli po celou dobu řešení problému.
A proč vůbec do centra docházejí? Co Intervenční centrum nabízí? Intervenční centrum především poskytuje studentům ISŠ-COP bezpečné prostředí pro sdělení problémů, které je tíží, a pomoc s jejich řešením. Naprostá většina starostí mladých lidí souvisí s jejich rodinným prostředím. Nejčastěji jsou tedy řešeny rodinné a vztahové problémy. Dále studenti mají možnost využít moderně vybaveny prostory centra pro přípravu na vyučování a doučování. Sociální pracovnice Intervenčního centra v případě potřeby poskytuje kvalifikované doprovody na jednání s úřady nebo k lékaři. Služeb centra mají možnost využít také rodiče žáků. Jeho výhodou je, že se nachází v budově školy a tedy snadno dostupné v odpoledních hodinách. Veškeré poskytované služby jsou bezplatné a sdělené informace jsou důvěrné.
Projekt „Střední školou bez problémů" byl ukončen koncem ledna 2013, Intervenční centrum však ve své činnosti pokračuje dále.
Autor příspěvku: Ing. et Bc. Martina Došková


 
Integrovaná střední škola - Centrum odborné přípravy a Jazyková škola s právem státní jazyková zkoušky Valašské Meziříčí

Palackého 49
75701 Valašské Meziříčí
571 685 222
posta@isscopvm.cz

Fotky a videa
Domov mládeže