Integrovaná střední škola - Valašské Meziříčí


Rychlé odkazy: Mapa stránek Facebook Novinky RSS Textová verze stránky

English Deutsch Stránky v češtině
Aktuálně: Vyhlášení 3. kola přijímacího řízení pro šk. rok 2018/2019
 

2. ples ISŠ - COP

Život ve škole

GASTRO HRADEC CARVING CUP

Kurz vyřezávané zeleniny 01/2015

JUNIOR CARVING CUP 2011

Život ve škole

Seminář Podnikatelské dovednosti

Soutěž JOIN US 2010

Více fotek najdete v fotogalerii.

Aktuality & novinky

Svatební dort roku 2015 od žáků z ISŠ-COP Valašské Meziříčí

  • Publikováno: Středa 01.10.2014
  • Zařazení aktuality: Potravinářské obory
  • Shrnutí: Výrobek našich žáků oboru Cukrář bude přihlášený do soutěže „Svatební dort roku 2015“.

„Pohádka končí, život začíná. Od dnešního dne ne JÁ, ne TY, ale MY." A „MY" budeme součástí jednoho z nejkrásnějších dnů v životě dvou mladých lidí. „Takhle nějak to bylo, jedlo se, zpívalo a pilo," vypůjčila jsem si úryvek z jedné písně Karla Plíhala. A jíst se bude i svatební dort, který upečou žáci ISŠ-COP Valašské Meziříčí oboru Cukrář.
A jak se to seběhlo? V letošním roce se naši žáci zúčastnili prestižní mezinárodní soutěže o nejkrásnější „Svatební dort 2014", v níž se umístili se svým originálním dortem na pěkném 3. místě.
A co bylo dál? Nadějný olympionik a zároveň nastupující hvězda českého biatlonu Michal Krčmář byl pozván na svatbu svému kamarádovi. Rozhodl se mu darovat originální svatební dort, inspirací mu byla již zmíněná soutěž a náš úspěšný cukrářský výrobek. Ten se mu natolik líbil, že neváhal a rozhodl se objednat jeho zhotovení právě u nás, na ISŠ-COP.
Čtyřpatrový dort bude vážit okolo 15 kg, mladí cukráři jej potáhnou sněhobílou hmotou a ozdobí jemně zelenými květinami. Každé ze čtyř pater bude ozdobeno jemnými krajkovými motivy a speciální perlovou „výšivkou" tak, aby vše vytvářelo ucelený komplex. Dominantou dortu budou elegantní květy kaly, které korespondují se svatební kyticí nevěsty.
Tento cukrářský výrobek bude i v letošním roce přihlášený do soutěže „Svatební dort roku 2015". Doufáme, že svatební dar udělá radost nejen svatebčanům, ale i všem zaměstnancům ISŠ-COP, zejména učitelům odborného výcviku oboru Cukrář a že obstojí ve velké konkurenci účastníků výše zmíněné soutěže.
„Je zřejmé, že mladí nadějní cukráři se orientují v současných trendech cukrářského řemesla a jsou schopni obstát v konkurenci s jinými profesionálními firmami," uvedla Pavla Volková, učitelka odborného výcviku.
Je také vidět, že naši žáci jsou vedeni k profesionálnímu přístupu ve svém oboru, aby se po ukončení školy mohli bez problémů zapojit do pracovního procesu. A nejen to. Žáci zakusí pocit, že v jejich oboru je důležitá nejen znalost daných receptur, ale také kreativita a umění naslouchat zákazníkům.
Autor příspěvku: Mgr. Dagmar Zetková


 
Integrovaná střední škola - Centrum odborné přípravy a Jazyková škola s právem státní jazyková zkoušky Valašské Meziříčí

Palackého 49
75701 Valašské Meziříčí
571 685 222
posta@isscopvm.cz

Fotky a videa
Domov mládeže