Integrovaná střední škola - Valašské Meziříčí


Rychlé odkazy: Mapa stránek Facebook Novinky RSS Textová verze stránky

English Deutsch Stránky v češtině
Aktuálně: Vyhlášení 4. kola přijímacího řízení pro šk. rok 2018/2019
 

Lyžařský kurz 17. -21. 1. 2011

Pomaturitní studium 2014/2015

Exkurze - BIOCEL Paskov, a.s.

Adaptační kurz

Mikuláš

Den zdraví 2013

Kurz vyřezávané zeleniny 01/2015

Robotika nezná hranice - 03.2012

Více fotek najdete v fotogalerii.

Aktuality & novinky

Krajské finále Mladého chemika

  • Publikováno: Čtvrtek 08.02.2018
  • Zařazení aktuality: Všeobecné
  • Shrnutí: Vyhlášení krajského kola soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR
Krajské finále Mladého chemika

 

Dne 6. 2. 2018 proběhlo na ISŠ – COP slavnostní vyhlášení vítězů krajského kola soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR.

Jedná se o soutěž žáků 9. tříd základních škol. Vyhlašovatelem soutěže je Svaz chemického průmyslu ČR, spoluvyhlašovatelem Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a pořadatelem Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice. V tomto školním roce probíhá již její 11. ročník. Největší soutěž svého druhu probíhá v letošním školním roce již počtvrté celostátně. Zlínský kraj se této soutěže účastní popáté a organizace soutěže v tomto regionu se opět ujala naše škola. Záštitu nad soutěží ve Zlínském kraji převzal Mgr. Petr Gazdík - radní pro oblast školství, mládeže a sportu Zlínského kraje.

 

Do soutěže se v říjnu přihlásilo ze 104 oslovených základních škol ze Zlínského kraje a okresu Nový Jičín 28 škol.

 

V 1. kole soutěže, které proběhlo v listopadu, si celkově 592 žáků porovnalo své znalosti z chemie ve vědomostním testu. Test vypracovali při hodině chemie na své škole.

 

Do 2. kola, které se uskutečnilo 12. prosince 2017, postoupili z každé školy 3 nejlepší žáci. Toto kolo proběhlo v aule ISŠ - COP a formou testu si soutěžící prověřili teoretické znalosti z chemie. Zúčastnilo se jej 79 žáků z 28 ZŠ.

 

Třicet jedna nejúspěšnějších žáků postoupilo do 3. kola – regionálního finále - konaného 6. února 2018. V tomto krajském finále si soutěžící prověřili praktické dovednosti v chemických laboratořích školy. Celkový výsledek se pak skládal z výsledků 2. a 3. kola. Zároveň v tento den proběhlo v aule školy i slavnostní vyhlášení vítězů regionálního kola a předání hodnotných cen za přítomnosti zástupců sponzorů – společnosti DEZA, a.s., CS CABOT, s.r.o., Gumárny Zubří, a.s. a Austin Powder s.r.o..

 

A jak to všechno dopadlo? Na 1. místě se umístil žák ze ZŠ Šafaříkova Valašské Meziříčí Tomáš Bobek pod vedením Mgr. Jany Veselé a za své umístění obdržel externí harddisk, sluchátka a dárkový poukaz v hodnotě 3 000 Kč. Stříbrnou příčku obsadil žák ze ZŠ Hovězí Antonín Putala vedený Mgr. Pavlou Palovou, jenž za své umístění získal rovněž externí harddisk, sluchátka a dárkový poukaz v hodnotě 2 000 Kč. Pomyslnou bronzovou medaili si odnesl Kvido Lorenc ze ZŠ Vizovice, který byl oceněn externím harddiskem, sluchátky a dárkovým poukazem v hodnotě 1 000 Kč. 4. místo a pomyslnou „bramborovou“ medaili získala žákyně Magda Matuštíková ze ZŠ Šafaříkova Valašské Meziříčí a vyhrála externí harddisk a sluchátka. Na 5. místě se umístil Filip Daniel ze ZŠ Štefánikova Zlín pod vedením Mgr. Michaly Slováčkové a obdržel externí harddisk a sluchátka. Pro všechny účastníky oblastního finále byla přichystána sluchátka.

 

Vítězům blahopřejeme, všem soutěžícím žákům děkujeme za účast a přejeme, aby jim zasloužené ceny přinesly co nejvíce užitku nejen při dalším vzdělávání.

 

Na závěr je nutné dodat, že z regionálního finále postupují 4 nejlepší do celostátního finále, které se uskuteční 12. června 2018 v prostorách Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice. Držíme pěsti a přejeme co nejlepší umístění.

 

https://www.youtube.com/watch?v=vAz4l4JrGsM

 


 
Integrovaná střední škola - Centrum odborné přípravy a Jazyková škola s právem státní jazyková zkoušky Valašské Meziříčí

Palackého 49
75701 Valašské Meziříčí
571 685 222
posta@isscopvm.cz

Fotky a videa
Domov mládeže