Integrovaná střední škola - Valašské Meziříčí


Rychlé odkazy: Mapa stránek Facebook Novinky RSS Textová verze stránky

English Deutsch Stránky v češtině
Aktuálně: Den otevřených dveří 17. 1. 2018
 

Moravský pohár, Bzenec 03_2013

Dětské slyšení 04.2011

Život ve škole

Exkurze Deza a.s. (03/2011)

Svářečská škola

Pomaturitní studium 2013/2014

V. krajská konference k primární prevenci rizikového chování - 20.10.2011

Více fotek najdete v fotogalerii.

Aktuality & novinky

Vědecký festival

  • Publikováno: Úterý 12.12.2017
  • Zařazení aktuality: Všeobecné
  • Shrnutí: 6. prosince proběhl na naší škole 2. ročník Vědeckého festivalu
Vědecký festival

 

Žárovku z tuhy, zapalování rukou pomocí propan-butanu nebo třaskavý štěk plechovky mohli spatřit a často i na vlastní kůži pocítit návštěvníci druhého ročníku Vědeckého festivalu, který 6. prosince uspořádala naše škola.

 

Kromě poutavých fyzikálních a chemických pokusů v podání pracovníků Světa vědy a techniky z Dolní oblasti Vítkovic jsme pozvali širokou veřejnost k prohlídce svých učeben a dílen. Žáci strojírenských, elektrotechnických, chemických a potravinářských oborů v nich předvedli své dovednosti.

 

„Interaktivní, hravou a zábavnou formou chceme žákům závěrečných ročníků základních škol i laické veřejnosti poodhalit tajemství vědy a techniky. Zároveň jim můžeme naši školu představit pro případ, že by měli zájem tady studovat,“ objasnil smysl Vědeckého festivalu ředitel školy Petr Pavlůsek.

 

Festival navštívilo v rámci výuky okolo 600 školáků z celého Vsetínska, ale též z Novojičínska a Přerovska. Mnozí další přišli soukromě s rodiči nebo kamarády. „Zaujaly mě strojní obory, zvláště frézy, a chemické pokusy. Je dobře, že si všechno můžeme prohlédnout,“ pochvaloval si Jakub Křenek ze Základní školy v Lešné. Osmačka Karolína Hajdíková ocenila celý program. Zvláštní pozornost věnovala všemu, co souviselo s chemií. „Chtěla bych ji studovat, ale nevím, jestli mi to půjde,“ přiznala žákyně Základní školy v Hovězí.

 

Představily se také firmy, s nimiž spolupracujeme při přípravě a budoucím uplatnění svých žáků. „Na středních školách často nebýváme, zaměřujeme se spíše na vysokoškoláky. Ale vzhledem k tomu, že na trhu práce je stále složitější nalézt odborně zdatné pracovníky, přivítali jsme i tuto možnost,“ uvedl Alois Chumchal z rožnovské elektrotechnické firmy ON Semiconductor.

 


 
Integrovaná střední škola - Centrum odborné přípravy a Jazyková škola s právem státní jazyková zkoušky Valašské Meziříčí

Palackého 49
75701 Valašské Meziříčí
571 685 222
posta@isscopvm.cz