Integrovaná střední škola - Valašské Meziříčí


Rychlé odkazy: Mapa stránek Facebook Novinky RSS Textová verze stránky

English Deutsch Stránky v češtině
Aktuálně: Den otevřených dveří 17. 1. 2018
 

Projekt "Robotika nezná hranice" (03.2011)

Adaptační pobyty

Taneční 2015-2016

Řeznická soutěž - 04.2014

Fotosoutěž

Pomaturitní studium 2007/2008

Budva 2013

Oslavy školy - 04-2015

Více fotek najdete v fotogalerii.

Aktuality & novinky

Dokončení projektu „ISŠ – COP Valašské Meziříčí - Inovace technologií praxe“

  • Publikováno: Pondělí 22.06.2015
  • Zařazení aktuality: Projekty
  • Shrnutí: Realizace projektu „ISŠ – COP Valašské Meziříčí – Inovace technologií praxe“ dokončena.

V období od ledna 2013 do června 2015 probíhala na Integrované střední škole - Centru odborné přípravy a Jazykové škole s právem státní jazykové zkoušky Valašské Meziříčí realizace projektu „ISŠ - COP Valašské Meziříčí - Inovace technologií praxe" vedeného pod registračním číslem projektu CZ.1.12/2.2.00/31.01508. Projekt byl realizován v rámci Regionálního operačního programu Střední Morava s rozpočtem 27,8 mil. Kč i s finanční podporou Zlínského kraje. Akce byla zaměřená na pořízení nového technologického vybavení odborných učeben praktického vyučování a na stavební úpravy tak, aby nové technologie mohly být namontovány a uvedeny do provozu. Uvedené úpravy a rekonstrukce odborných učeben se týkaly potravinářských i technických oborů a následné montáže nových technologií.
První rok realizace projektu probíhaly přípravné práce. Od července 2014 započala první etapa, a to stavební práce na úpravách odborných učeben. V říjnu 2014 byla tato etapa projektu ukončena. Stavebně bylo upraveno 15 odborných učeben a celkový objem finančních prostředků činil 8,5 milionu korun. Průběžně začala probíhat druhá etapa, která spočívala v nákupu technologického vybavení do zrekonstruovaných prostor. Jednalo se o kompletní technologické vybavení pekařské učebny - etážová pec, horkovzdušná pec, kynárna, chladicí box, spirálový hnětač, dělička, rohlíkovač, fritéza, řezačka na chleba, šoker; řeznické učebny - kutr, mlýnek s míchačkou, masírka s bubnem, výrobník ledu, vakuová balička, plnička, chladicí box, nastřikovačka, myčky nádobí; cukrářské učebny - cukrářská pec, konvektomat, chladicí box, univerzální šlehač. Učebny technických oborů byly zmodernizovány o: chemická laboratoř - laboratorní stoly, digestoř, sestava nábytku, muflová pec, kontrolní trenažér, viskozimetr, digitální váhy; pro strojaře - CNC obráběcí centrum, CNC soustruh, konvenční soustruhy a frézky, strojní nůžky a dalších 5 tvářecích strojů, 6 svařovacích zdrojů, pracoviště dopravy kapalin; pro elektrikáře - CNC frézka na výrobu desek plošných spojů, osazovací stroj bezvývodových součástek, univerzální pájecí stanice a 11 měřících elektropřístrojů. Hodnota nových technologických zařízení je ve výši 18 milionu korun.
Vybavení učeben jednotlivými technologiemi probíhalo od prosince 2014 až do června 2015 dle smluvního termínu dodání nové technologie.
Realizací celého projektu došlo ke zkvalitnění výukového prostředí včetně vybavení novým moderním strojním parkem jednotlivých odborných učeben, což přispěje ke zkvalitnění výuky odborných dovedností žáků naší školy.
Autor příspěvku: Ing. Zdeněk Hadaš

 


 
Integrovaná střední škola - Centrum odborné přípravy a Jazyková škola s právem státní jazyková zkoušky Valašské Meziříčí

Palackého 49
75701 Valašské Meziříčí
571 685 222
posta@isscopvm.cz